Agata Duda zabrała głos. "Nie pozostawiacie mi wyboru"

2020-07-12 22:25 Łukasz Maziewski
Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy
Autor: Marek Kudelski Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy

Po raz pierwszy od dłuższego czasu, w towarzystwie prezydenta Andrzeja Dudy pojawiła się jego małżonka, pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda. Podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy w Pułtusku Agata Kornhauser-Duda stanęła przy mężu na scenie. Skomentowała m.in. to, za co często była krytykowana - niezabieranie głosu.

- To jest ten moment, w którym powiem, dlaczego przez pięć lat się "nie wypowiadałam". Uchylę rąbka tajemnicy. Ja nie wypowiadałam się dla mediów. Rozmawiałam za to z Polakami - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. 

Obecna wraz z córką na wieczorze wyborczym męża pierwsza dama podziękowała Andrzejowi Dudzie "za wsparcie i miłość". Dodała, że "te pięć lat (prezydentury jej męża - red.) nie zawsze były łatwe". 

Zaapelowała również do dziennikarzy, by ci "szanowali Polaków i polityków" oraz jej wybór.

- Dużo mówicie o tolerancji, a pozbawiacie mnie wyboru. Nie chciałam się wypowiadać dla mediów, bo był to mój sprzeciw wobec manipulacji i dezinformacji, które w mediach występują - powiedziała pierwsza dama. I ostro wymieniła z nazwiska jednego z dziennikarzy: Pawła Wrońskiego z "Gazety Wyborczej".

- Przed I turą napisał pan, że zakwitł kwiat paproci i prezydentowa się wypowiedziała. Panie redaktorze to dzisiaj jest ten dzień, a że kwiat paproci kwitnie raz na 100 lat, to pewnie ani ja nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się ze mną wywiadu - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Andrzej Duda o wygranych wyborach
Najnowsze