Przemysław Czarnek mówi o manipulacji. Nawiązuje do słów o osobach LGBT i ideologii LGBT

2020-09-30 19:43 miko
Przemysław Czarnek
Autor: Jakub Koper Przemysław Czarnek

W pierwszym wywiadzie Przemysław Czarnek, który ma zostać ministrem edukacji i nauki nawiązał do tematu LGBT: - W ideologii LGBT mamy założenia rewolucji społecznej, genderowskiej i rewolucji obyczajowej zmierzającej do oderwania sfery seksualnej człowieka od moralności i przekazywania coraz to młodszym pokoleniom, że jest to coś dobrego - powiedział szczerze.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że resorty edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego zostaną połączone, a na jego czele stanie znany polityk Przemysław Czarnek. W rozmowie z PAP Czarnek został zapytano o to, jakie będzie miał główne cele jako minister. Polityk spokojnie przyznał, że o takich sprawach powie dopiero po nominacji. Przyznał, że będzie stawiał na wzmocnienie nauczycieli, a konkretne etosu nauczyciela: Polska ma wielkie bogactwo wspaniałych nauczycieli, których trzeba wzmacniać. Trzeba wzmocnić w polskim społeczeństwie przekonanie, że nauczyciele są niezwykle ważni w procesie wychowania młodych pokoleń, mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o przyszłość dzieci i młodzieży - powiedział przyszły minister.

Został też zapytany o to, czy w związku ze swoimi wcześniejszymi wypowiedziami na temat LGBT będzie poruszał tę kwestię jako minister. Przemysław Czarnek zaznaczył, że w preambule do Prawa oświatowego jest jednoznaczne sformułowanie, które wskazuje na konieczność przestrzegania i szanowania wartości chrześcijańskich, leżących u podstaw społeczeństwa: - Minister edukacji i nauki działa na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie działania niezgodne z Prawem oświatowym i prawem powszechnie obowiązującym w Polsce będą musiały spotkać się ze sprzeciwem. Minister edukacji i nauki nie jest od atakowania i wykluczania kogokolwiek w sposób generalny. Wręcz przeciwnie. Niemniej jednak, stojąc na gruncie przepisów prawa, ma obowiązek sprzeciwu wobec postaw, które z polskim prawem nie mają nic wspólnego. M.in. takie postawy znajdujemy u niektórych przedstawicieli ideologii LGBT, bo trzeba odróżnić ideologię LGBT od ludzi LGBT, ludzi o odmiennej orientacji seksualnej - przyznał.

Czarnek dodał w rozmowie z PAP: - W ideologii LGBT mamy założenia rewolucji społecznej, genderowskiej i rewolucji obyczajowej zmierzającej do oderwania sfery seksualnej człowieka od moralności i przekazywania coraz to młodszym pokoleniom, że jest to coś dobrego. To nie ma nic wspólnego z polskimi przepisami prawa i Prawem oświatowym. Tego typu postawy będą musiały spotkać się ze sprzeciwem w granicach przepisów prawa. Na tym polega praworządność - dodał.

Super Raport 30.09 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz z PO oraz wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa - Porozumienie)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.