PRZERAŻAJĄCA WIZJA Szumowskiego. Epidemia potrwa do BOŻEGO NARODZENIA?!

2020-04-08 18:39 CHA
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Autor: Tomasz Golla/Super Express Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

Koronawirus jest w Polsce od ponad miesiąca. W ciągu zaledwie kilku tygodni nasze życie zmieniło się o 180 stopni: ograniczenia, kryzys gospodarczy, niepewność przyszłości. Nic dziwnego, że większość z nas zadaje sobie pytanie: kiedy to się wreszcie skończy? Kiedy nadejdzie kres epidemii i znów będziemy żyć jak dawniej? Najnowsza wypowiedź ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na ten temat niestety nie napawa optymizmem.

- Nasze przewidywania dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa są oparte na modelach. (…) Modele, które były aktualne tydzień temu, nie są aktualne dzisiaj. Obecne pokazują, że szczyt zachorowań będzie w ciągu najbliższych tygodni. Ale równie dobrze, jeśli będziemy mocno trzymali się reżimów sanitarnych, możemy ten szczyt przesunąć dalej – powiedział Szumowski.

ZOBACZ TEŻ: Szumowski ZDEMASKOWANY! Sąsiedzi ujawnili PRYWATNE sekrety ministra zdrowia

Czerwiec? A może lipiec? Kiedy wygaśnie epidemia? O to zapytał Szumowskiego portal Wirtualna Polska. Dla tych, którzy mieli cichą nadzieję na to, że pojadą na wakacje, ta odpowiedź może być nie lada szokiem. - Nie ma żadnych danych na temat tego, kiedy epidemia wygaśnie. Może wygasnąć w grudniu, styczniu, albo wtedy, kiedy pojawi się szczepionka, czyli za półtora roku – przyznał szczerze minister zdrowia. Jak zaznaczył, jest przygotowany na najgorsze scenariusze. - Muszę myśleć o tym, jak działać w perspektywie rocznej- powiedział. Cóż, nie da się ukryć, że to przerażająca wizja. Miejmy nadzieję, że dzięki działaniom naszego, jak i rządów innych państw, koronawirusa uda się pokonać jak najszybciej…

Express Biedrzyckiej gość Janusz Korwin-Mikke: Kaczyński powinien być królem Polski.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze