Przewodniczący episkopatu jednoznacznie o szczepionkach na koronawirusa. Adam Niedzielski reaguje

2021-07-08 13:35
Abp Stanisław Gądecki, Adam Niedzielski
Autor: Łukasz Gągulski, Paweł Jaskółka Abp Stanisław Gądecki, Adam Niedzielski

Szczepienia przeciw Covid-19 wzbudzają wiele emocji. Nawet duchowni wzięli udział w dyskusji. Chyba każdy pamięta kontrowersyjne stanowisko biskupów z kwietnia 2021 roku: - Technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, jednak w przypadku braku wyboru wierni mogą z nich korzystać – przekazali wówczas w oświadczeniu. Teraz Episkopat wydał oficjalne oświadczenie w sprawie szczepienia przeciw Covid-19. Słowa nie pozostawiają żadnych wątpliwości, nawet minister zdrowia zareagował.

Szczepienia przeciw Covid-19 są naszym jedynym narzędziem w walce z koronawirusem. Eksperci nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Jak się okazuje, Episkopat także spojrzał na ich kwestię przychylnym okiem. - Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw – stwierdził w oficjalnym oświadczeniu arcybiskup Stanisław Gądecki i zapewnił, że „Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się”.

Nie przegap: Ministerstwo Zdrowia ujawniło, ilu zaszczepionych Polaków zachorowało na Covid-19. Dane mówią same za siebie

Przywołany został także przykład papieża Franciszka, który sam się zaszczepił, a także zachęcał wiernych, aby oni także przyjęli szczepionkę. Apelował także o sprawiedliwą dystrybucją preparatów także do biedniejszych państw.

Zobacz: Brak szczepień będzie oznaczać bezrobocie? Rynek pracy może poprawić statystyki szczepień

Na te słowa zareagował minister zdrowia, Adam Niedzielski, który w poście na Twitterze4 podziękował za te słowa. - Serdecznie dziękuję abp Gądeckiemu, przewodniczącemu KEP, za bardzo ważny głos kościoła w sprawie szczepień - głos, który dziś jest nam tak bardzo potrzebny. Dziękuję również bp Arturowi Mizińskiemu za spotkanie i owocny dialog – napisał.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE