Na co zmarł Kamil Durczok? Wygrał walkę z rakiem, zmagał się z alkoholizmem. Szpital wydał oświadczenie w sprawie śmierci Durczoka

2021-11-17 8:58

Kamil Durczok nie żyje. Znany dziennikarz zmarł 16 listopada 2021 roku w wieku zaledwie 53 lat. - Odszedł w tak młodym wieku - komentują internauci i zastanawiają się, na co zmarł Kamil Durczok. Dziennikarz w 2003 roku wygrał walkę z rakiem, od pewnego czasu zmagał się z chorobą alkoholową. Czy to było przyczyną jego śmierci? Oficjalne oświadczenie w tej sprawie wydał szpital w Katowicach, w którym zmarł Kamil Durczok.

Pogrzeb Kamila Durczoka. Relacja z uroczystości TUTAJ

Kamil Durczok - na co zmarł?

We wtorek, 16 listopada 2021, media obiegła wstrząsająca wiadomość: Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz zmarł w wieku zaledwie 53 lat. Na co zmarł Kamil Durczok w tak młodym wieku? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Wiadomo, że znany dziennikarz miał problemy ze zdrowiem. Dziennikarz w 2003 roku walczył z chorobą nowotworową. Później głośno było o jego problemach z używkami i alkoholem. - Z tego nigdy się nie wytłumaczę. Choroba alkoholowa to potwór. Jestem alkoholikiem - mówił wówczas. W 2020 roku opowiedział publicznie o kolejnych problemach ze zdrowiem. Były szef "Faktów" TVN zdradził, że jest w tragicznym stanie: - Nie mogę wyjść z choroby - mówił. Czy rak lub alkoholizm to przyczyna śmierci Kamila Durczoka?

Przeczytaj koniecznie: Wstrząsające szczegóły śmierci Kamila Durczoka. "To była kwestia kilku godzin"

Kamil Durczok - przyczyna śmierci

Dziennikarz zmarł 16 listopada 2021 nad ranem w szpitalu w Katowicach. Dokładna przyczyna śmieci Kamila Durczoka na razie nie jest znana. W tej sprawie oficjalny komunikat wydało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w którym zmarł znany dziennikarz. - Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - poinformowało Biuro Rzecznika Prasowego szpitala. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Kamil Durczok miał dostać krwotoku, w wyniku którego zmarł. Nie udało się go uratować, pomimo reanimacji.

Zobacz: Nie żyje Kamil Durczok. Rodzina zmarłego: była żona Marianna, syn Kamil

Oficjalne oświadczenie szpitala w Katowicach w sprawie śmierci Kamila Durczoka

Poniżej zamieszczamy pełną treść oficjalnego komunikatu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w sprawie śmierci Kamila Durczoka.

Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K.Gibińskiego SUM w Katowicach

Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Tak zapamiętamy Kamila Durczoka - zobacz w galerii zdjęć, KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Sonda
Lubiłeś/-aś, gdy "Fakty" TVN prowadził Kamil Durczok?
Kamil Durczok nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE