Przyjaciel Leppera nie wytrzymał. Opowiada o morderstwie [FOTO]

2021-08-05 21:58
PETELICKI, LEPPER, BLIDA - ŚMIERĆ, zagadka, najbardziej TAJEMNICZE SAMOBÓJSTWA
Autor: archiwum se.pl Ciało Andrzeja Leppera znalazł w sierpniu 2011 r. jego zięć

Dziś, na cmentarzu w Krupach(zachodniopomorskie) odbyły się uroczystości związane z 10 rocznicą tragicznej śmierci Andrzeja Leppera(67 l.). Podczas obchodów zebrali się działacze z całej Polski, oraz m.in. Lech Kuropatwiński, działacz związkowy, niegdyś przewodniczący kujawsko-pomorskiej Samoobrony(74 l.).

Kuropatwiński(przyjaciel założyciela Samoobrony)w mocnej przemowie złożył hołd swojemu przyjacielowi, śp. Andrzejowi Lepperowi. - Jesteśmy przed grobem, gdzie złożone zostało ciało śp. Andrzeja Leppera. Przed kilkoma godzinami byliśmy pod tablicą, gdzie zamordowano Andrzeja Leppera - zaczął Kuropatwiński. Działacz w swej przemowie nawiązał także do działalności politycznej śp. Leppera. - Andrzej w 1991 roku udał się z Krup do Warszawy. Wyruszył w podróż w nieznane. Założył partię Samoobrona. Poświęcił 20 lat życia tej organizacji - stwierdził działacz i dodał wzruszony. -  Powiedzmy wprost: Andrzej zapisał się na kartach historii - podsumował były polityk. 

Przypomnijmy, że śp. Andrzej Lepper był politykiem, rolnikiem i związkowcem, ale także założycielem i pierwszym przewodniczącym partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”. To właśnie działalność w Samoobronie przyniosła Lepperowi sławę i rozpoznawalność, ale także spory szacunek wśród oponentów i przeciwników. Wieść o tym, że tragicznie zginął zszokowała wielu Polaków. Dziś przypada rocznica jego śmierci.

Rocznica śmierci Andrzeja Leppera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE