Gołota idzie do polityki! Wystartuje w wyborach samorządowych

2018-08-02 6:00 Kamil Szewczyk
Gołota idzie do polityki
Autor: redakcja se

Bożenna Gołota wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych z list Polskiego Stronnictwa Ludowego! Matka Andrzeja Gołoty (50 l.), jednego z najsłynniejszych polskich bokserów, będzie bić się na politycznym ringu i ubiegać o mandat radnej na warszawskim Śródmieściu! - Dlaczego nie powalczyć?! Jestem społecznikiem i chcę pomagać ludziom – mówi w rozmowie z nami Bożenna Gołota.

Jak ustalił „Super Express”, kilka dni temu matka Andrzeja Gołoty spotkała się w jednej ze stołecznych restauracji z kandydatem PSL na prezydenta Warszawy, Jakubem Stefaniakiem (37 l.). A zdjęcia obok świadczą o tym, że rozmowa była bardzo gorąca i dotyczyła m.in. wielkiej polityki. Szczegóły zdradza nam Stefaniak.– Bardzo się cieszę, że pani Bożenna wystartuje z PSL w najbliższych wyborach samorządowych. Wiem, że będzie pracować nad propozycjami dla warszawskich seniorów. Już dziś planujemy wspólne spotkania i zbiórkę podpisów pod projektem „Emerytura bez podatku”. Pani Bożenna ma ogromną determinację i wolę walki. To chyba rodzinne. Sądzę, że ma olbrzymie szanse na to, by zostać radną Warszawy – zachwala jej kandydaturę Stefaniak.

Zobacz materiał TOWIDEO:

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, nie jest wcale wykluczone, że jeśli Gołota sprawdzi się w samorządzie, drzwi do parlamentu staną przed nią otworem. – Wartości PSL są mi najbliższe. Cenię m.in. Władysława Kosiniaka-Kamysza i Jakuba Stefaniaka, to świetni, młodzi, ambitni politycy. Tak, jak mój syn Andrzej tak i ja, ale w ringu politycznym, nie sportowym, stoczę walkę o samorząd i mam nadzieję, że uda mi się dostać do Rady Miasta i coś pożytecznego zrobić dla Polski, dla Warszawy, dla ludzi. Szczególnie bliskie są dla mnie problemy emerytów, którym od dawna staram się społecznie pomagać. Popieram projekt „Emerytura bez podatku” i wszelkie rozwiązania, które ułatwiają życie seniorom – zaznacza w rozmowie z nami Bożenna Gołota.

Najnowsze