Putin cierpi na śmiertelną chorobę? Niepokojące skutki leków, które może przyjmować

2022-05-14 19:21
Władimir Putin przejdzie poważną operację? Wiadomo, kto może przejąć jego obowiązki!
Autor: https://twitter.com/maxseddon

Od dłuższego czasu co rusz pojawiają się nowe doniesienia o złym stanie zdrowia Władimira Putina. Tym razem jeden z portali przekazał, że posiada nagrania, na których rosyjski oligarcha opisuje Putina jako "bardzo chorego". Podobnie mówi o prezydencie szef ukraińskiego wywiadu.

W rozmowie ze Sky News szef ukraińskiego wywiadu, Kyryło Budanow, powiedział, że Władimir Putin zmaga się z wieloma chorobami. 

- Mogę potwierdzić, że Putin jest w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Jest chory, cierpi na kilka różnych schorzeń, jednym z nich jest rak - powiedział Budanow.

Jak wskazała ukraińska agencja UNIAN, to nie pierwsze doniesienia o możliwym u Putina nowotworze. Mówi się o raku tarczycy lub jamy brzusznej. Z kolei portal “New Lines” informuje, że posiada nagranie, na którym oligarcha opisuje przywódcę Federacji Rosyjskiej jako "bardzo chorego na raka krwi". 

Zdaniem dziennikarzy “New Lines” spekulacje o raku krwi potwierdza między innymi wygląd twarzy Putina. Na ostatnich zdjęciach widać, że jest ona “znacznie bardziej opuchnięta”. Może to wskazywać na przyjmowanie konkretnych leków albo też sterydów anabolicznych. 

Sterydy anaboliczne - do czego może prowadzić ich przyjmowanie? 

Jak wyjaśniła psycholog sportu dr Anna Siwy-Hudowska w rozmowie z WP abcZdrowie, “anaboliki odpowiadają za takie osobliwie zachowanie, jak m.in. pobudzenie, które prowadzi do drażliwości, nasilenia zachowań agresywnych, a w skrajnych wypadkach nawet do stanów maniakalnych”. 

- Wśród osób przyjmujących sterydy zauważono większą częstotliwość wdawania się w bójki i w różne formy przemocy (słownej i fizycznej) wobec innych - tłumaczyła ekspertka.

- Trzeba podkreślić, że długie stosowanie anabolików wiązać się może z problemem odstawienia tych środków, bo trudne do zaakceptowania wówczas jest poczucie osłabienia, zmęczenia, spadek wydolności i pogorszenie nastroju oraz oczywiście ubytek masy mięśniowej - powiedziała specjalistka. .

Dr Anna Siwy-Hudowska poinfornowała także, że “nagłe odstawienie sterydów może prowadzić do depresji wraz z towarzyszącymi jej próbami samobójczymi”.

ZOBACZ TAKŻE: Cywile błagali go o litość, ale nie przestawał strzelać. Rosjanin zidentyfikowany

Sonda
Czy twoim zdaniem Władimir Putin ukrywa chorobę?
Express Biedrzyckiej 13.05 (Jan Piekło, Krzysztof Kwiatkowski, dr Mirosław Oczkoś) Sedno Sprawy: Michał Wójcik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE