Rafał Trzaskowski rozmawiał z Donaldem Tuskiem. Ujawnił, czym martwi się były premier

2021-06-10 22:26
Donald Tusk i Rafał Trzaskowski
Autor: Marcin gadomski, Paweł Jaskółka/SE Donald Tusk i Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do zastąpienia Borysa Budki w fotelu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Partia dołuje w sondażach i politycy PO szukają sposobu na wyjście z kryzysu. Jednym z nich miałby być powrót Donalda Tuska na stanowisko szefa PO. Co na to Trzaskowski? - Ja się bardzo cieszę, że Donald Tusk chce się zaangażować, wszystkie ręce na pokład - przekonywał dziś w TVN24. Okazuje się również, że prezydent Warszawy rozmawiał z byłym premierem i wie, czym niepokoi się Donald Tusk.

Rafał Trzaskowski nie zadeklarował dotychczas, czy ma zamiar w najbliższym czasie ubiegać się o przywództwo w Platformie Obywatelskiej. W wielu wypowiedziach przekonuje, że pochłonięty jest dziś zarządzaniem Warszawą. Czy jednak powrót Donalda Tuska do polskiej polityki byłby na rękę Trzaskowskiemu?

Nie przegap: Tusk ma spotkać się z Budką. Powrót Tuska przesądzony?

- Ja się bardzo cieszę, że Donald Tusk chce się zaangażować, wszystkie ręce na pokład - stwierdził dziś prezydent Warszawy na antenie TVN24.

Polityk podkreślił, że rozmawiał z byłym premierem i wie, co trapi Donalda Tuska.

- Rozmawiałem sam z Donaldem Tuskiem, niepokoi się o kondycję opozycji i jeżeli chce nam pomóc swoim autorytetem to można się tylko z tego cieszyć - zaznaczył Trzaskowski.

Wiceprzewodniczący PO nie chciał odpowiedzieć na pytanie o to, czy chciałby mieć takiego szefa w partii, jak Donald Tusk.

- Przede wszystkim trzeba pytać Donalda Tuska o dokładne intencje i aspiracje, dlatego że nie do końca wiemy jakie ma plany - komentował prezydent Warszawy.

Super Raport 10.06 (Goście: Witold Waszczykowski - eurodeputowany PiS, były szef MSZ, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Lewica) Sedno Sprawy: Julia Pitera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE