SONDAŻ: Religia w szkole: tak czy nie? Szokujące wyniki!

2019-04-16 13:33

Ten sondaż nie pozostawia wątpliwości! Polacy nie chcą religii w szkołach! W badaniu przeprowadzonym na zlecenie „Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster, aż połowa pytanych opowiedziała się za usunięciem religii jako przedmiotu nauczania szkolnego. Dlaczego tak właśnie jest? Sprawdźcie wyniki i poznajcie opinię eksperta.

Religia w szkołach to temat, który szczególnie u rodziców, budzi skrajne emocje. Jedni nie chcą, żeby był to przedmiot obowiązkowy, drudzy nie widzą innej możliwości. Okazuje się jednak, że tych ostatnich jest coraz mniej. Na pytanie „czy religia powinna być nauczana w szkole?” 50 proc. badanych odpowiada „nie”, 38 proc. „tak”, a 12 proc. nie ma w tej sprawie zdania. - To efekt cywilizacyjnego rozwoju i zjawisko, które występuje we wszystkich rozwiniętych demokracjach. Teraz dominuje skłonność do otwartości, tolerancji – takie cechy, zdaniem rodziców, powinna mieć nowoczesna szkoła – mówi „SE” prof. Henryk Domański (67 l.) z Polskiej Akademii Nauk. Według socjologa Polacy nie tracą jednak zaufania do Kościoła. - Traktują Kościół jako coś, co powinno być wyborem indywidualnym, a nie strategią narzuconą z góry przez instytucje państwowe. Po prostu nie chcą podporządkowania szkoły Kościołowi – podsumowuje Domański.

Zobacz też: Zlikwidują krzyże w szkołach. Ważne zmiany dotyczące lekcji religii

Sondaż – Czy religia powinna być nauczana w szkole?
Autor: Archiwum SE

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 4 - 6 kwietnia 2019 roku na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE