Religijna broń na koronawirusa! Arcybiskup zdecydował się na RADYKALNY krok [WIDEO]

2020-03-26 12:46 LIKP
Arcybiskup Stanisław Gądecki
Autor: Tomasz Radzik Arcybiskup Stanisław Gądecki, nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Koronawirus w Polsce niestety się rozwija. W walce z okropną zarazą dozwolone są wszelkie metody. Wszystko, co może pomóc w walce z koronawirusem, jest na wagę złota. W wojnę z COVID-19 mocno włączył się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zdecydował się on na pewien radykalny krok.

Ruch arcybiskupa Gądeckiego nie dziwi, bo sytuacja jest nadzwyczajna. - W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia – wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Najważniejsze jest to, ze cały akt dokonał się w duchowej łączności z Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Wcześniej Gądecki poprosił swojego portugalskiego odpowiednika - ks. kard. Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii - o to, aby nasz Kościół także włączył w akt zawierzenia, którego Portugalczyk miał dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie 25 marca 2020 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus. Podszywają się pod Rydzyka! Chcą wyciągnąć kasę. OBRZYDLIWE PRAKTYKI

"Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie, spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia i błaga: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół, bądź natchnieniem dla rządzących narodami, wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących, wspieraj pokornych i uciśnionych, uzdrawiaj chorych i grzeszników, podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych, przywracaj wolność jeńcom i więźniom i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka" - tak brzmi początek aktu oddania. Został on odmówiony 25 marca w kaplicy arcybiskupa poznańskiego. 

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze