Reporterzy programu Alarm! Na tropie afery: Pompują gminy, by mieć więcej mandatów

2018-07-23 6:00
Pompują gminy, żeby mieć więcej mandatów
Autor: Andrzej Lange/Super Express Pompują gminy, żeby mieć więcej mandatów

Zaskakujące ustalenia reporterów programu Alarm! w TVP1. W gminach w woj. świętokrzyskim w zadziwiającym tempie przybywa mieszkańców, lecz wszystko wskazuje, że są to jedynie „martwe dusze”. Dzięki sprytnym działaniom, gminy te będą miały więcej mandatów w wyborach samorządowych. Oglądaj już dziś odcinek Alarmu na ten temat, który zostanie wyemitowany o godzinie 20:10 na antenie TVP1.

Gmina Tarłów liczy zaledwie nieco ponad 5 tys. mieszkańców. Problem robi się, gdy próbuje się ustalić dokładną ich liczbę. Dane, które gmina wysłała do Krajowego Biura Wyborczego nie pokrywają się z tymi, które widnieją w bazach Głównego Urzędu Statystycznego, czy Ministerstwa Cyfryzacji. Rzecz rozchodzi się o dodatkowe 123 osoby, które do KBW zgłosiła gmina.

Podobny błyskawiczny rozrost miał miejsce również w gminach Ożarów oraz Wojciechowicze. W nich w ciągu zaledwie kilku miesięcy miało przybyć w sumie 106 mieszkańców. Nikt jednak nie wie, kim one są. Urzędnicy próbowali tłumaczyć, że to osoby nieposiadające stałego meldunku… A tymczasem dzięki zabiegowi kosztem gmin sąsiednich, wspomniane gminy zyskają dodatkowe mandaty w Radzie Powiatu.

Lokalni politycy już zastanawiają się, czy w grę nie wchodzi inżynieria wyborcza. Sprawą dziwnego przybycia mieszkańców ma zająć się prokuratura.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE