Rewolucja?! 1600 zł NAJNIŻSZEJ EMERYTURY. Projekt jest już w Sejmie

2019-11-19 17:50 CHA MMB
Szczęśliwi emeryci
Autor: Shutterstock

Najbiedniejsi polscy emeryci z utęsknieniem czekają na jakąkolwiek podwyżkę świadczeń. Obecnie najniższe świadczenie „na rękę” wynosi 935 zł. Naprzeciw seniorom wychodzi jednak Lewica. Grupa posłów tego ugrupowania właśnie złożyła w Sejmie projekt ustawy w sprawie podniesienia minimalnej emerytury aż do 1600 zł!

- Mówimy o kwocie 1600 zł netto. To nasza obietnica z kampanii wyborczej. Podwyższa się pensje minimalne, daje się 500 plus, to dobre rozwiązania, ale omija się jedną grupę społeczną – emerytów – mówi „Super Expressowi” rzeczniczka SLD, Anna Maria Żukowska (36 l.). - A ceny różnych produktów rosną. Więc trzeba zadbać o emerytów, 13. emerytura nie rozwiąże wszystkich problemów. W przeliczeniu na 12 miesięcy to nie są wielkie pieniądze. Więc chcemy takiej emerytury, która zapewni wszystkim emerytom godne życie – dodaje posłanka Lewicy.

ZOBACZ TEŻ: Taką emeryturę dostanie Donald Tusk! Co za pieniądze!

W myśl przepisów, zaproponowanych przez ugrupowanie, do 1600 zł wzrosłaby także wysokość renty rodzinnej.

Projekt, który wczoraj wpłynął do Sejmu, zakłada nie tylko podwyżkę emerytur. Znalazło się w nim również m.in. podniesienie – do 1200 zł – najniżej renty dla osób częściowo niezdolnych do pracy.