Rewolucja w rozwodach! Zobacz, co szykują posłowie. Będzie gruba afera!

2020-12-02 11:30 MAV
Rewolucja w rozwodach. Zobacz co szykują posłowie
Autor: SHUTTERSTOCK Rewolucja w rozwodach. Zobacz co szykują posłowie

Rewolucja w rozwodach! Lewica wpadła na pomysł, aby rozwodu, który jest za zgodą obu stron, mógł udzielać urząd stanu cywilnego, a nie sąd. - To przyspieszyłoby rozwody i odblokowało sądy. Złożyliśmy stosowny projekt w tej sprawie w Sejmie – mówi w rozmowie z "Super Expressem" poseł Marek Dyduch. Co na to partia rządząca? Czy ustawa ma szansę zostać przegłosowana w Sejmie? Wątpliwości w tej sprawie rozwiewa poseł PiS Marek Ast. Polityk w ostrych słowach nie zostawił na pomyśle Lewicy suchej nitki. Oj z tego może być gruba afera!

- Dziś sądy są zawalone i ta ustawa odciążyłaby je w wielu sprawach. Jeśli małżonkowie byliby zgodni co do władzy rodzicielskiej, czy co do kwestii użytkowania wspólnego mieszkania, to urząd stanu cywilnego mógłby rozwiązać takie małżeństwo. Natomiast w innych już sprawach decydowałby sąd. Przy każdej komplikacji sprawa trafiałaby do sądu. Urząd rozstrzygałby o rozwodach tylko w czystych, klarownych sytuacjach – zaznacza w rozmowie z „Super Expressem” poseł Lewicy Marek Dyduch, który jest odpowiedzialny za projekt zmian w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Pomysł nie podoba się jednak posłom PiS. Oj z tego będzie gruba polityczna afera!- Ten pomysł to typowo lewicowy projekt! Zero zaskoczenia. Przyspieszenie rozwodów, ułatwienia procedur w tej sprawie to naruszenie dotychczasowych zasad i próba rozmontowania tradycyjnej rodziny. Postępowanie przed urzędem stanu cywilnego, zupełnie nieprzygotowanym do tego, jest jakimś nieporozumieniem. Nie zagłosowałbym za tym projektem – komentuje w rozmowie z „Super Expressem” poseł PiS Marek Ast. A Wy co sądzicie o pomyśle posła Marka Dyducha? Czy postępowania rozwodowe w jasnych sytuacjach powinny odbywać się przed urzędem stanu cywilnego czy tak jak dotychczas przed sądem? Zapraszamy do komentowania całej sprawy.

ZOBACZ TAKŻE: Pawłowicz wkroczyła do akcji. Dzika furia! Międzynarodowa afera

Cała Polska dziękuje prezydentowi za otwarte stoki. Kiedy Andrzej Duda otworzy bary z kebabem? Felieton wideo "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 166
Najnowsze
KOMENTARZE