Rocznica urodzin Józefa Oleksego. Tak wygląda grób byłego premiera [Zdjęcia]

2021-06-22 13:33
Józef Oleksy
Autor: Andrzej Lange Józef Oleksy zmarł rankiem 9 stycznia

Józef Oleksy urodził się 22 czerwca 1946 roku. Gdyby żył, to właśnie dziś obchodziłby 75. urodziny. O byłym premierze, który zmarł w 2015 roku wciąż pamięta wiele osób. Oleksy został pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Jak wygląda jego grób? Mamy zdjęcia miejsca, w którym pochowany został Józef Oleksy.

Józef Oleksy był jedną z najbarwniejszych postaci polskiej polityki. Znany ze swoich powiedzonek i anegdot były premier, był osobą lubianą przez Polaków. Jego śmierć poruszyła wielu. Józef Oleksy zmarł w styczniu 2015 w wieku 69 lat. Właśnie we wtorek 22 czerwca przypada rocznica jego urodzin. Oleksy urodził się 75 lat temu. O swoim dawnym druhu pamiętała Lewica. Na Twitterze umieszczono grafikę przedstawiającą Józefa Oleksego z krótką informacją na jego temat: Pierwszy lewicowy Premier III RP, Marszałek Sejmu II i IV kadencji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, przewodniczący Socjaldemokracji Rzeczypospolitej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Józef Oleksy został pochowany na cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie. Jego grób jest  bardzo prosty, wykonany z jasnego kamienia. Na płycie z nazwiskiem i wypisanymi funkcjami, które sprawował w polityce, jest też płaskorzeźba przedstawiająca Oleksego. Gdy mija się jego grób zawsze widać tam kwiaty i znicze, to znak, że ludzie pamiętają o byłym premierze. 

Sprawdź też: Tak wygląda nowy grób Henryka Wujca. Uwagę zwraca jedno [Zobacz]

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE