Rodzina Janusza Korwina-Mikkego chce do Brukseli!

2014-05-16 18:28 SR

Nie tylko Janusz Korwin-Mikke chce wywalczyć mandat europosła w Brukseli. Jak sie okazuje, na listach wyborczych jego partii Kongresu Nowej Prawicy, startują poza nim cztery z jego rodziny. Gdyby wszyscy się dostali, rodzina Korwina wzbogacałaby się miesięcznie o ok. 200 tys. złotych.

A to niespodzianka! Jak ustalił "Super Express", nie tylko Janusz Korwin-Mikke ma apetyt na dostanie się do Parlamentu Europejskiego. Jego rodzina również. W województwie mazowieckim, z list Komitetu Wyborczego Nowa Prawica z 9 miejsca startuje Katarzyna Korwin - Mikke: synowa prezesa, żona Kacpra. Z kolei sam Kacper Korwin - Mikke jest 10 na liście w Lubelskim. Z numerem 10, ale na Podkarpaciu o mandat będzie sie ubiegać Anna Korwin-Mikke, druga synowa byłego szefa Unii Polityki Realnej. A w Lubuskim z dziewiątką startuje Korynna Korwin - Mikke, córka i projektantka mody. Sam Janusz Korwin - Mikke jest jedynką w województwie śląskim.

Zobacz: Wipler trafił pod skrzydła Korwin-Mikkego!

Czemu ma służyć umieszczenie czworga Korwinów na listach? Najwyraźniej liderowi KNP zamarzyło się, by jego rodzina była wyborczą lokomotywą i pociągnęła wynik partii w górę. Nie jest to wykluczone, bowiem jak na razie sama osoba Janusza Korwina - Mikke jest magnesem przyciągającym potencjalnych wyborców. W ostatnich sondażach, jego partia osiąga 6-7 proc. i bez problemu wchodzi do Parlamentu Europejskiego.

Wiadomości se.pl na Facebooku

Najnowsze