Rolnicy uderzają w polityków PiS. Wysypują im obornik przed domami

2020-10-18 14:12 tw
Protest rolników pod domem Zbigniewa Babalskiego
Autor: AGROUNIA/FACEBOOK Protest rolników pod domem Zbigniewa Babalskiego

To nie była miła i spokojna niedziela dla kilku posłów PiS. Rolnicy z Agrounii udali się pod ich domy i od rana wyrzucili pod bramami obornik. Jak piszą na Facebooku działacze Agrounii: „Każdy zdrajca polskiej wsi będzie naznaczony”.

„Nie ma i nie będzie pobłażania dla nikogo!” - dodali. Ofiarami smrodliwego protestu Agrounii w niedzielny poranek stali się posłowie PiS Zbigniew Babalski, Piotra Polak oraz Kazimierza Gwiazdowskiego.

Opisując swoją akcję, rolnicy z Agrounii stwierdzili: „Społeczeństwo w końcu dochodzi do głosu. Każdy ruch polityka wykonany przeciwko społeczeństwu, które go wybrało skończy się w taki sposób. Każdy zdrajca polskiej wsi będzie naznaczony!”. „Nie głos prezesa, a głos społeczeństwa jest ważny!” - ostrzegli.

„Oni muszą sobie zdać sprawę, że już wystarczająco zniszczyli Polaka wieś, już wystarczy! Nawet nie myślcie, że to koniec. My nie odpuścimy! Nie teraz!” - można przeczytać w serii gniewnych wpisów na Facebooku Agrounii.

Do ogromnego konfliktu między Agrounią a rządem PiS doszło po przegłosowaniu w Sejmie ustawy o ochronie zwierząt, którą firmował sam Jarosław Kaczyński. Tzw. "piątka dla zwierząt" oburzyła rolników, którzy poczuli się jej zapisami zagrożeni. Zawrzało też w koalicji, kiedy politycy Solidarnej Polski i Porozumienia nie poparli tych rozwiązań. Kilkunastu polityków PiS, którzy głosowali przeciwko zostało zawieszonych w partii, a były już minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski wypowiedział władzom PiS otwartą wojnę.