Rosyjski deputowany UBLIŻA Sikorskiemu. "Polska prostytutka"

2018-03-13 14:39
Sikorski
Autor: Tomasz Radzik Radosław Sikorski

Nie milkną echa dotyczące zamachu na życie Siergieja Skripala i jego córki w Wielkiej Brytanii. Podczas dyskusji na ten temat w radiu BBC Radio 4 Today pomiędzy Radosławem Sikorskim a rosyjskim deputowanym Witalijem Milonowem doszło do polemiki, w której były szef polskiego MSZ został określony mało chwalebnym mianem "polskiej prostytutki". Co więcej, działania brytyjskich władz porównał do tych, które podejmował Adolf Hitler.

W trakcie dyskusji na antenie Sikorski stwierdził, że deputowany rosyjskiej Dumy nie jest tak naprawdę posłem, ponieważ w Rosji nie ma prawdziwych demokratycznych wyborów. Takie stwierdzenie rozsierdziło Milonowa, który z miejsca zareagował słowami: - Na początek chciałbym pozdrowić byłego polskiego ministra i powiedzieć, że komentowanie rosyjskich wyborów to nie jest sprawa żadnej polskiej prostytutki. Nie potrzebujemy żadnych komentarzy Polski, ani innych małych krajów zależnych od Stanów Zjednoczonych, na temat naszych wyborów. Po chwili wytłumaczył swoje wulgarne słowa prowadzącej audycję: - Jeśli wasz gość nie potrafi zachować się jak normalny człowiek, to muszę to skomentować!

 

 

Wzburzony Rosjanin w swojej mowie uderzył również w brytyjską premier, Theresę May. Jak stwierdził bez ogródek: - Z mojego punktu widzenia Theresa May i jej koledzy stworzyli nieprawdziwą historię, ponieważ potrzebują wyjaśnienia dla Brytyjczyków i brytyjskiego biznesu w kontekście podejmowania antyrosyjskich kroków, na których skorzysta USA. Dlatego muszą wymyślać tę bajkę, dlatego muszą zabijać tego biednego emeryta, dla nas bezużytecznego. To spektakl przeznaczony dla brytyjskiej telewizji. To zachowanie Hitlera, który został obwiniony za podpalenie Reichstagu.

Sam Sikorski na antenie spokojnie zareagował na atak deputowanego, krótko oceniając: - Myślę, że dał najlepsze świadectwo swojego charakteru. Dodal przy tym, że komentarze Milonowa dobrze oddają prawdziwą przyczynę ataku, które miały rozzłościć i sprowokować Wielką Brytanię.

Swojego męża postanowiła na TT bronić żona, Anne Applebaum:

 

 

Zobacz także: Szokująca hipoteza w sprawie rosyjskiego szpiega! Otruli go kwiatami na cmentarzu?!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE