Rozpad PiS i przedterminowe wybory parlamentarne! Sekretarz generalny podał termin. To będzie wojna!

2020-11-26 16:30 likp
Jarosław Kaczyński
Autor: materiały prasowe Jarosław Kaczyński

To już dawno zaczęło się rozjeżdżać. Spory wewnątrz PiS po wyborach prezydenckich 2020 mocno się nasiliły. Gaszenie nieustannych pożarów wewnętrznych musi być dla Jarosława Kaczyńskiego bardzo męczące. Mimo że do końca kadencji Sejmu zostały jeszcze trzy lata, od kilku miesięcy coraz śmielej mówi się o przedterminowych wyborach parlamentarnych. Kiedy miałyby się one odbyć? Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński podał konkretny termin rozpadu PiS, którego konsekwencją będą przyspieszone wybory parlamentarne.

Prawo i Sprawiedliwość od 2015 roku wygrywa wszystkie możliwe wybory. Teoretycznie opozycja parlament będzie mogła "odbić" dopiero w 2022 roku. Zdaniem Marcina Kierwińskiego jednak, taka możliwość nadarzy się wcześniej. - Ta kadencja nie skończy się za trzy lata, skończy się wcześniej, ale myślę, że ten proces rozpadu PiS potrwa jeszcze przynajmniej 1,5 roku - ocenił sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej w rozmowie z radiem TOK FM. Marcin Kierwinski odniósł się też do sytuacji międzynarodowej w naszym regionie. - Dziś tak naprawdę w Europie są dwie możliwości. Albo będziemy jednym z tworzących Unię Europejską, czy decydujących państw UE - a mamy ku temu wszelkie przesłanki: jesteśmy dużym krajem europejskim, z mocną pozycją, którą moglibyśmy mieć. Albo będziemy powoli od Unii się oddalać, a to oznacza, że będziemy przesuwać się na wschód Europy, a to jest scenariusz zagrażający polskiemu bezpieczeństwu - ostrzegł poseł PO. 

ZOBACZ TAKŻE: Patryk Jaki ubrał modny garnitur i odpalił bombę. Cała Europa zamarła! W Niemczech go znienawidzą [WIDEO]

Sedno Sprawy - Błażej Spychalski

Gdyby faktycznie doszło do przedterminowych wyborów parlamentarnych, prawdopodobnie wybuchłaby prawdziwa polityczna wojna, jakiej w naszym kraju nie było od wielu lat. Czy Jarosław Kaczyński zaryzykuje takie starcie za półtora roku? W tej chwili wszystko wydaje się możliwe.

CZYTAJ TAKŻE: Tak o Janie Pawle II jeszcze nikt nie mówił. Słowa gwiazdora TVP będą wstrząsem dla milionów Polaków. "Co do Wojtyły, dziś wiem..."

Najnowsze
KOMENTARZE