Ruszyły zapisy seniorów na szczepienia. Zobacz, jakie łatwo się zarejestrować!

2021-01-15 1:37 abr
Szczepienia
Autor: UMP

Dziś w nocy ruszyła rejestracja osób w wieku 80 plus, które chcą się zaszczepić przeciwko COVID-19. Za tydzień na szczepienia umówią się też osoby powyżej 70. roku życia. Przedstawiamy proces zapisywania się na przyjęcie preparatu. Można tego dokonać na kilka sposobów: przez telefon, przez internet lub osobiście w przychodni zdrowia.

– Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80 plus. Są oni najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19 – tłumaczy Michał Dworczyk (46 l.), szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień. - Od 22 stycznia na przyjęcie szczepionki będą mogły także umówić się osoby po „70”. Szczepienia wszystkich seniorów (od 70 lat wzwyż) ruszą w punktach szczepień 25 stycznia - dodaje.

Tak można się zapisać

Na przyjęcie szczepionki zarejestrować się mogą sami seniorzy. Mogą być też zarejestrowani przez krewnych. Trzeba zadzwonić na infolinię (numer: 989). Po wysłuchaniu komunikatu o przetwarzaniu danych osobowych połączymy się z konsultantem, który znajdzie dogodny punkt szczepień. Trzeba będzie podać PESEL i numer telefonu komórkowego, na który przyjdzie SMS z terminem szczepienia. Może to być numer własnego telefonu, a jeśli go nie posiadamy – numer telefonu kogoś z rodziny czy nawet sąsiada. 

SUper Raport 14.01 (Goście: Robert Biedroń - Wiosna, Jacek Dubois - adwokat oraz Jan Maria Jackowski - senator PiS)

W podobny sposób zarejestrujemy się w punkcie szczepień (np. w okolicznej przychodni).

Rejestracja także online

Jeśli korzystamy z komputera i mamy założony Profil Zaufany, możemy zarejestrować się przez e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl. System zaproponuje dostępne terminy w pobliskich punktach szczepień.

Emilewicz ordynarnie SKŁAMAŁA?! Jasne stanowisko o jej synach. Grozi jej SUROWA kara

Także od dziś chęć przyjęcia szczepionki mogą wyrazić Polacy w wieku 18–70 lat. Muszą na stronie www.gov.pl/szczepimysie wypełnić formularz i podać e-mail, na który w odpowiednim czasie przyjdzie informacja o wystawieniu dla nich e-skierowania (upoważnienie do rejestracji na przyjęcie leku). 

Najnowsze