Rydzyk w opałach! Sprawa u papieża. Kiedy zabierze głos?

2020-01-15 11:31 MMB
Ojciec Tadeusz Rydzyk
Autor: Piotr Grzybowski

O. Tadeusz Rydzyk w końcu się doigrał? Najważniejszy katolicki duchowny zdecyduje co zrobić z krewkim redemptorystą! – Kanadyjczyk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk wysłał papieżowi Franciszkowi petycję ws. "ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka" – donosi portal Onet.pl.

Pod petycją ws. „ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka” podpisało się już prawie 160 tys. osób. Stoją za nią dwaj mężczyźni, którzy proszą o zachowanie anonimowości. Treść apelu brzmi następująco: "Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce". Lukaszuk, który ma polskie korzenie zobowiązał się do bycia „ambasadorem” całej akcji.


Jak donosi Onet.pl pod koniec grudnia ubiegłego roku Kanadyjczyk polskiego pochodzenia przekazał arcybiskupowi Richardowi Smithowi petycję w czterech językach (polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim), a także jej elektroniczną kopię z podpisami. To od duchownego miało zależeć, czy i kiedy przekaże ją do Watykanu.


Teraz Lukaszuk postanowił, że nie będzie czekał na decyzję kanadyjskiego biskupa i wysłał petycję z popisami zarówno do nuncjusza apostolskiego w Kanadzie, jak i do samego papieża. Teraz to głowa Kościoła Katolickiego będzie musiała zdecydować co począć z kontrowersyjnym polskim duchownym.