Ryszard Petru o programie 500 złotych na dziecko: kiełbasa wyborcza

2016-02-09 21:30 ZPL
Ryszard Petru
Autor: "Super Express"

Ryszard Petru, który był gościem Moniki Olejnik w programie Kropka nad I, stwierdził, że projekt 500+ to zwykła kiełbasa wyborcza. Lider .Nowoczesnej zastanawiał się również nad tym, jakie nowe podatki nałoży w związku z realizacją swojego pomysłu. Lider opozycyjnego ugrupowania stwierdził jednocześnie, że Komitet Obrony Demokracji nie chce przejąć władzy w Polsce.

Dzisiejsze głosowanie w Sejmie dotyczące rządowego projektu 500+ wzbudziło wielkie emocje. Część opozycji zarzuca pomysłowi Prawa i Sprawiedliwości zwykłą demagogię. Swoją krytyczną opinię wyraził m.in. Janusz Korwin-Mikke. - Tak wygląda demokracja, że żeruje się na głupich ludziach wabiąc ich kwotą 500 złotych. Mądrzy wiedzą, że za każde 500 złotych, zapłacą 700 w podatkach. Trzeba okłamać ludzi, oszukać - byle się dorwać do żłoba - stwierdził europoseł. Projekt 500+ nie przypadł również do gustu Ryszardowi Petru, który we wtorkowy wieczór był gościem Moniki Olejnik w programie Kropka nad i w TVN 24. Lider .Nowoczesnej stwierdził, że projekt 500 złotych na dziecko to kiełbasa wyborcza. - Jakie nowe podatki nałoży nam PiS z tego tytułu, że PiS zdecydował się sfinansować 500 zł na dziecko? - zastanawiał się Ryszard Petru, nie szczędząc przy okazji słów krytyki Platformie Obywatelskiej. - Przeraża mnie to, że PO zupełnie oderwała się od rzeczywistości, teraz próbują przebić licytację z PiS kto da więcej - stwierdził gość Moniki Olejnik.

8 lutego .Nowoczesna przedstawiła swój program socjalny. Szczegóły znajdziesz tutaj: Nowy program Petru: Bezpieczeństwo dla rodziny. Znamy szczegóły


Najnowsze