Ryszard Terlecki zapowiada wyjście Polski z Unii Europejskiej? Te słowa dają do myślenia

2021-09-08 21:20
Ryszard Terlecki
Autor: Piotr Grzybowski/SE Ryszard Terlecki

Polexit jednak realny? Ryszard Terlecki nakreślił scenariusz, który według polityków opozycji oznacza jedno – zapowiedź wyjścia Polski z UE. Wicemarszałek Sejmu podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu stwierdził, że w relacjach z Brukselą Polska być może będzie musiała "szukać rozwiązań drastycznych". Terlecki uzależnił to od jednej rzeczy.

Ryszard Terlecki słynie z tego, że nie gryzie się w język. Tym razem wicemarszałek Sejmu powiedział coś, co politycy opozycji komentują jednoznacznie - to zapowiedź Polexitu. Terlecki mówiąc o relacjach Polski z Unią europejską powołał się na przykład Wielkiej Brytanii.

Nie przegap: Prawica chce wyjść z Unii. "Polexit to pomysł szaleńca lub zdrajcy" - pisze Tomasz Walczak

Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej możemy, jak najbardziej możemy współpracować. Właśnie żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili, i wyszli – stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Jak opozycja mówi, że prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu marzy się PolExit, to zawsze jest, że straszy. Ale Terlecki mówi o tym wprost – skomentowała słowa Ryszarda Terleckiego Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej.

Wpis w podobnym tonie dodał były już lider PO Borys Budka – Krok po kroku wyprowadzają Polskę z UE. Dziś potwierdza to R. Terlecki. I nagle zaskoczenie, że Polexit?! – napisał polityk opozycji.

Sonda
Czy polexit jest realny?
Express Biedrzyckiej - Jan Kanthak: Nie doprowadzimy do Polexitu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE