Rząd będzie walczył ze szpitalami. Ministerstwo Zdrowia zapowiada konsekwencje

2021-03-02 18:19 TWO
Lekarz
Autor: valelopardo/CC0/pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia grozi szpitalom. Poniosą one konsekwencje, jeśli będą wyrzucać z pracy medyków robiących specjalizację. Chodzi o młodych lekarzy, z którymi, według nowych przepisów, szpitale muszą podpisać umowy i wypłacać im wynagrodzenie. Do tej pory mogły zatrudniać ich w ramach wolontariatu. Po zmianie przepisów jest to niemożliwe. Naczelna Izba Lekarska prosi lekarzy, których dotyczy ten problem, o kontakt drogą mailową z sekretariatem.

Chodzi o lekarzy i lekarzy dentystów, którzy do czasu wejścia w życie ustawy z 16 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty - co nastąpiło 8 sierpnia 2020 r. - realizowali specjalizację w ramach wolontariatu. Zmienione przepisy już nie przewidują wspomnianej formy lub innej nieodpłatnej umowy z podmiotem szkolącym. Uniemożliwia to niejednokrotnie dokończenie specjalizacji lekarzom, którzy rozpoczęli szkolenie specjalizacyjne mając podpisane takie umowy – podnosi Naczelna Rada Lekarska. Konsekwencją dla jednostki szkoleniowej za wypowiedzenie umowy lekarzowi lub za odmowę przyjęcia na szkolenie specjalizacyjne będzie utrata miejsca szkoleniowego.  

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jesteśmy skazani na szczepionki z Chin. Wirusolog prof. Włodzimierz Gut ujawnia

1000 zł KARY za przyłbicę. Od dziś twarze zasłaniamy tylko maseczką!

To będzie prawdziwy „Maraton po życie”. Przejadą Polskę by zebrać środki na leczenie małej Mai

Medycy twierdzą, że siedzą jak na tykającej bombie, gdyż nie wiedzą, co ich czeka. Pojawiają się głosy, że szpitale chcą odbierać im specjalizacje lub zwalniać. Ministerstwo Zdrowia twierdzi jednak, że do tej pory nie miało skarg, ale przyjrzy się sprawie.

Naczelna Izba Lekarska zbiera dane o od lekarzy, którzy nie mogą realizować specjalizacji w ramach wolontariatu i mają kłopot z przekształceniem umów nieodpłatnych w odpłatne. Informacje trafią do resortu zdrowia.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze