Koronawirus w Polsce. Rząd buduje szpital polowy na Stadionie Narodowym

2020-10-18 23:06 ełem
Szpital polowy wybudowany przez Terytorialsów
Autor: z archiwum 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej Szpital polowy wybudowany przez Terytorialsów

To już nie przelewki. Szpitale są coraz bardziej zapchane, a system ochrony zdrowia jest na krawędzi całkowitej zapaści. Chorzy nie tylko na Covid-19 mają coraz większe problemy z przyjęciem do szpitali. Dlatego rząd pracuje nad rozwiązaniem, które miałoby choć trochę odciążyć szpitale: chodzi o szpital polowy. Powstaje on na Stadionie Narodowym. To rozwiązanie jak z katastroficznego filmu!

Sytuacja jest poważna. Na tyle, że rząd ma utworzyć pierwszy, ogromny szpital polowy dla chorych na Covid-19. Ma on powstać, jak pisze portal Wirtualna Polska, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Miałby liczyć 500 łóżek, a decyzja o budowie zapadła na najwyższym szczeblu władzy. Za budowę pierwszego szpitala polowego miałby odpowiadać szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk. Z kolei portal TVN24 podaje, że szpital jest już budowany.

- W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - mówi Wirtualnej Polsce osoba "z otoczenia kancelarii". 

W miarę potrzeb, mają być uruchamiane kolejne tego rodzaju lecznice, m.in. w Małopolsce. Wirtualna Polska pisze także, że centrum handlowe i wystawowe Ptak Expo pod Warszawą zadeklarowało gotowość do nieodpłatnego wypożyczenia sal pod budowę kolejnych szpitali polowych.

Express Biedrzyckiej - Michał Woś: Trzeba zrobić wszystko, żeby nie powtórzył się u nas scenariusz Lombardii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze