Rząd luzuje obostrzenia. W lutym otworzą galerie handlowe. Co z restauracjami i hotelami?

2021-01-26 10:29 abr
Galerie handlowe znów będą otwarte! Od kiedy i na jakich zasadach?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Galerie handlowe znów będą otwarte! Od kiedy i na jakich zasadach?

Według niektórych mediów dzisiaj premier Mateusz Morawiecki miał ogłosić, czy zniesie część obostrzeń wprowadzonych na czas epidemii COVID-19. Tak się jednak nie stanie. Ewentualna decyzja rządu może zapaść później. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Polsat News, że taka informacja pojawi się “w najbliższych dniach" i „przed weekendem”.

Ostatnio zmalała liczba nowych zakażeń oraz liczba zgonów spowodowanych przez infekcję koronawirusową. Wszyscy oczekują więc, że rząd zdecyduje się otworzyć restauracje, a może też hotele. Rzecznik rządu nie chciał jednak zdradzić, jakie mogą zapaść w najbliższych dniach decyzje. – Nie spodziewam się - żeby to było zaostrzenie obostrzeń. Natomiast, czy będą to zdjęte obostrzenia w poszczególnych obszarach - taka decyzja jeszcze nie zapadła – powiedział Piotr Müller w Polsat News.

Siłownie zamknięte, bo prof. Horban uważa, że można ćwiczyć na dworze. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Rząd miał ogłosić swoje decyzje już dzisiaj, a skoro zwleka z ich podjęciem, być może czeka na informacje od producentów szczepionek w sprawie możliwych dostaw leku do Polski.

Według informacji RMF FM rząd może ogłosić otwarcie od 1 lutego sklepów w galeriach handlowych. Jest także szansa na otworzenie hoteli i pensjonatów - są tu jednak pewne wątpliwości, gdyż może to zachęcić ludzi do podróżowania, a tego rząd chce uniknąć.

Nie ma co jednak na razie liczyć na otwarcie restauracji, siłowni i klubów fitness.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze