Rząd pozwala, by fałszowano dowody! Poseł Michał Urbaniak oburzony na władze po publikacji „SE"

2019-12-07 6:00 CHA
Wrocławianin kupił fałszywy dowód osobisty i poszedł do banku na Popowicach
Autor: Policja wrocławska/wroclaw.policja.gov.pl Wrocławianin kupił fałszywy dowód osobisty i poszedł do banku na Popowicach

To musi się skończyć! Jak ujawniła nasza prowokacja, „dokumenty kolekcjonerskie”, których sprzedaż jest nielegalna, w internecie można kupić w... 5 minut. Wczoraj w tej sprawie konferencję w Sejmie zwołał poseł Michał Urbaniak (29 l.). - Wzywamy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, by poważnie zajęło się sprawą – grzmiał młody polityk Konfederacji.

Do czego może posłużyć dokument? Choćby do wyłudzenia kredytu, odebrania przesyłki z poczty, czy nabycia karty SIM, do której zgodnie z ustawą antyterrorystyczną potrzebny jest właśnie dowód. - To nie powinno się nigdy wydarzyć. W lipcu 2019 roku weszła w życie ustawa, według której dokumenty kolekcjonerskie są sprzedawane nielegalnie (…) Od tej pory MSWiA w zasadzie nic z tym nie zrobiło. Wzywamy ministerstwo, by zajęło się poważnie sprawą. Takie oszustwa mogą dotknąć przecież każdego Polaka. Idąc dalej – zapowiadam, że będziemy też składać interpelację, by zweryfikować to, co właściwie zostało zrobione. O ile cokolwiek zostało zrobione – zaznaczał w Sejmie Urbaniak, dodając, że dostęp do danych osobowych dla oszustów nie jest trudny.

Z pytaniami, dlaczego prawo nie działa jak należy, zwróciliśmy się do resortu kierowanego przez Mariusza Kamińskiego (54 l.). Urzędnicy obiecali nam odpowiedź, gdy tylko zbiorą dane od policji.

Najnowsze