Rząd się boi. Nieoficjalne doniesienia ws. obostrzeń

2021-07-26 16:42
Prezydent zapowiedział nowe obostrzenia dla niezaszczepionych. Nagle na szczepienie zapisało się milion osób!
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, "rząd boi się buntu" i nie powstaną miejsca "tylko dla zaszczepionych". Spekulowano o najbardziej prawdopodobnym scenariuszu podobnym do tego, który wszedł w życie we Francji i w Niemczech. Okazuje się, że w Polsce nie zostaną wprowadzone takie zasady i nic tego nie zapowiada w najbliższej przyszłości.

Według ustaleń reportera RMF FM Krzysztofa Berendy, żadne limity nie będą obowiązywały osób zaszczepionych. Jedynie limit wobec osób niezaszczepionych będzie bardziej rygorystyczny. Szczepienia będą weryfikowane i to będzie podstawą do liczenia osób np. podczas meczy, rodzinnych obiadów w restauracji. Zaszczepieni nie podlegać będą żadnym limitom. Dodatkowo RMF FM informuje: "W nieoficjalnych rozmowach współpracownicy Mateusza Morawieckiego przyznają, że obawiają się społecznego buntu". W innych krajach europejskich wprowadzono obostrzenia tylko dla zaszczepionych, a lekarze informują, że ma to pozytywne skutki dla zainteresowania się szczepieniami przeciwko Covid-19. Z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski wynika, że ponad połowa Polek i Polaków chce, aby ograniczenia obowiązywały niezaszczepionych. Jedyne rozbieżności można zanotować w rodzajach ograniczeń.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE