Rząd wprowadzi CAŁKOWITY LOCKDOWN?! Jednoznaczne stanowisko Polaków [SONDAŻ]

2020-10-26 15:14 CHA
Rząd wprowadzi całkowity LOCKDOWN? Jednoznaczna ocena Polaków
Autor: studio graficzne

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a eksperci wieszczą, że najgorsze dopiero przed nami. Rząd stopniowo wprowadza kolejne obostrzenia. Od soboty nie działają restauracje, wcześniej zamknięto m.in. siłownie i baseny. Czy czeka nas powrót do lockdownu jak wiosną? Jedno jest pewne – sprzeciwiają się temu sami Polacy! Tak jasno wynika z najnowszego badania, które Intytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie „Super Expressu” w dniach 22-23 października 2020 roku na próbie 1082 dorosłych Polaków.

 - Może to świadczyć o nierealistycznym optymizmie Polaków, którzy nie wierzą, że sami zostaną zakażeni. To się nie zmieni póki nie będzie w co drugiej rodzinie zakażeń. Drugi czynnik to obawa, że ten lockdown może się rozszerzać i ja, albo mąż, żona stracę pracę. Po prostu dominuje obawa przed utratą dochodu - mówi prof. Janusz Czapiński (69 l.), socjolog.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Koronawirus w Polsce. Co to jest lockdown. Czym to grozi?

Tymczasem pojawiają się informacje, że jeśli w najbliższych dniach nie będzie poprawy sytuacji dotyczącej zakażeń, rząd może wprowadzić pełny lockdown. Tak jak wiosną, nie można by się było poruszać po ulicach bez spełnienia wymogu „potrzeby życiowej”, zamknięto by centra handlowe, oraz szkoły.

ZOBACZ TEŻ: DRAKOŃSKIE KARY za brak maseczek. Polacy nie mają wątpliwości [SONDAŻ]

Sondaż lockdown?
Autor: SUPER EXPRESS Sondaż lockdown?
Super Raport 26.10 (Goście: Joanna Senyszyn – Lewica, dr Paweł Grzesiowski – immunolog oraz Iwona Hartwich – Koalicja Obywatelska)
Najnowsze
KOMENTARZE