Rząd zamyka kluby i dyskoteki. Co z imprezami sylwestrowymi?! Nowe obostrzenia uderzą w przedsiębiorców

2021-12-07 14:23
Nowe obostrzenia: zamknięte dyskoteki i kluby
Autor: Matty Adame / Unsplash Nowe obostrzenia: od 15 grudnia 2021 zamknięte dyskoteki i kluby. Co z sylwestrem?

Zamknięte kluby i dyskoteki od 15 grudnia 2021 - takich nowych obostrzeń chyba nikt się nie spodziewał. Przedsiębiorcy są wściekli, bo to kolejny cios w ich biznesy. Polacy zastanawiają się teraz, co z imprezami sylwestrowymi w klubach i dyskotekach, które odbywają się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Dla wielu przedsiębiorców to jedna z tych nocy w roku, które przynoszą największy utarg.

Zamknięte dyskoteki i kluby - nowe obostrzenia od 15 grudnia

Podczas konferencji ministra zdrowia poznaliśmy nowe obostrzenia, które wchodzą w życie od 15 grudnia 2021 roku. Wśród nich znalazły się takie, których Polacy mogli się spodziewać, np. zaostrzone limity osób. Dla wielu obywateli dużym zaskoczeniem jest jednak informacja o nowych obostrzeniach w postaci zamknięcia dyskotek, klubów i obiektów udostępniających miejsca do tańczenia! Miejsca te, jako miejsca o wysokiej transmisji koronawirusa, mają zostać zamknięte w ramach walki z pandemią i nowym wariantem omikron. Jest to jednak kolejny cios w przedsiębiorców, którym i tak ciężko jest się podnieść po poprzednich lockdownach. Jaką decyzję podjął rząd w związku z zaplanowanymi już imprezami sylwestrowymi i sylwestrowo-noworocznymi, które stanowią dla klubów i dyskotek znaczące źródło dochodów?

Czytaj więcej o nowych obostrzeniach: Konferencja ministra zdrowia. Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zwiększone limity od 15 grudnia 2021

Zamknięte dyskoteki. Co z imprezami w sylwestra?

Jak zapowiedział minister Adam Niedzielski, będą obowiązywały wyjątki od obostrzeń dotyczących zamknięcia dyskotek i klubów. Inne zasady mają obowiązywać w sylwestra. Kluby i dyskoteki mają być otwarte, żeby można było w nich zorganizować imprezy sylwestrowe. Będzie to jednak obwarowane pewnymi warunkami. Zgodnie z nowymi obostrzeniami zaprezentowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w noc sylwestrową z 31 grudnia na 1 stycznia będą obowiązywały inne restrykcje. W sylwestra 2021 zapowiedziano ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób z obowiązującymi limitami.

Przeczytaj koniecznie: Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID. Dla kogo i od kiedy? Jaka kara za brak szczepienia?

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE