PILNE! Koniec narady w PiS. Co z Ziobrą? Mówią o "ZDECYDOWANYCH rozstrzygnięciach"

2020-09-21 17:00 ełem
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: Wikipedia/Flickr

Co dalej ze Zbigniewem Ziobro, co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? To pytanie zadają sobie wszyscy: dziennikarze, komentatorzy i politycy. W poniedziałek po południu zakończyła się narada w kierownictwie PiS, dotycząca przyszłości koalicji rządzącej. Ale pytań jest po niej więcej, niż odpowiedzi, a sytuację dodatkowo zaciemnia komentarz rzeczniczki PiS.

"Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie" - napisała na Twitterze rzecznik PiS, Anita Czerwińska, po spotkaniu na Nowogrodzkiej. Ten lakoniczny wpis przynosi więcej pytań, niż odpowiedzi, a przyszłość Zbigniewa Ziobry (i jego Solidarnej Polski) w Zjednoczonej Prawicy pozostaje niepewna co najmniej do środy. 

Poniedziałkowe spotkanie to konsekwencja piątkowego głosowania w Sejmie nad ustawą o ochronie praw zwierząt. Posłowie Solidarnej Polski zagłosowało konsekwentnie przeciwko przyjęciu ustawy. Ale poniedziałkowa narada nie przyniosła rozwiązania. Politycy PiS milczą. Jako jedyna zareagowała tylko Beata Mazurek. Europosłanka odniosła się do wypowiedzi rzeczniczki PiS... na Twitterze.

Express Biedrzyckiej - Jarosław Sellin: To Ziobro i Gowin zerwali koalicję. Rząd mniejszościowy może działać sprawnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.