Trzaskowski prezydentem na PÓŁ ETATU? Rzecznik PO zaskakuje

2020-07-13 17:05 PMar
Wybory 2020. Wieczór wyborczy Rafała Trzaskowskiego
Autor: Marcin Wziontek Wybory 2020. Wieczór wyborczy Rafała Trzaskowskiego

Dla warszawskich zwolenników Rafała Trzaskowskiego jedynym pozytywnym akcentem związanym z jego porażką w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 jest fakt, że pozostanie on na stanowisku prezydenta Warszawy. Jak się jednak okazuje, to może nie być takie oczywiste. W poniedziałkowy poranek rzecznik Platformy Obywatelskiej odniósł się do przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Jan Grabiec zaskakująco zapowiedział, że jest możliwe, iż Trzaskowski "nie wróci do ratusza na cały etat"!

Rafał Trzaskowski rządzi stolicą od 2018 roku i wciąż cieszy się dużym poparciem mieszkańców. W niedzielnych wyborach głos na niego oddało 67,65 proc. mieszkańców (695 559 głosów), podczas gdy Andrzej Duda uzyskał 32,35 proc. (332 554 głosów). To ostatecznie nie dało mu jednak zwycięstwa w skali kraju. Wyniki przedstawione przez Państwową Komisję Wyborczą z  ponad 99 proc. komisji wskazały, że kandydat Zjednoczonej Prawicy uzyskał 51,21 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski 48,79 proc. Co godne podkreślenia, frekwencja w Warszawie wyniosła aż 77,4 proc.

Zobacz też: Wybory 2020. KLĘSKA Trzaskowskiego. W tym mieście nie spodziewał się porażki!

Smutek wyborców Trzaskowskiego ukoić w minimalnym stopniu mogła świadomość, że dzięki temu Warszawa pozostanie w jego rękach. Tymczasem Karolina Lewicka w TOK FM prowadząc rozmowę z rzecznikiem PO stwierdziła, że niedzielne wystąpienie Trzaskowskiego podczas wieczoru wyborczego brzmiało jak "otwarcie drogi do liderowania PO albo nawet szerzej - całej opozycji". - Z całą pewnością Rafał Trzaskowski był jednym z liderów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. Mam nadzieję, że tak będzie też w przyszłości (...) Tak bardzo porusza ludzi w Polsce, obudził politycznie młodych ludzi, którzy tłumnie ruszyli do głosowania - zachwalał prezydenta stolicy Jan Grabiec. Po chwili zaskakująco zapowiedział:

Wybory 2020. Tak głosował Trzaskowski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Będziemy wszyscy namawiać Rafała Trzaskowskiego, by nie wracał do ratusza na cały etat, ale poświęcił też trochę części swojego życia na arenę ogólnopolską. To bardzo ważne

Pomimo negatywnym wieści z PKW, Grabiec przekonywał, że bardzo dobrze się stało, że Rafał Trzaskowski zgodził się zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską i kandydować na prezydenta kraju. - Dzięki temu wybory nie rozstrzygnęły się już w pierwszej turze, ale mieliśmy prawdziwe święto demokracji. Mam nadzieję, że będzie chciał być dalej aktywny w polskiej polityce, a jaka to będzie aktywność, to już zdecyduje sam Rafał Trzaskowski - ocenił.

Zobacz również: Wybory 2020. Spełnia się przepowiednia jasnowidza Jackowskiego!