Co dalej ze szczepieniami dla seniorów? Posłowie nie muszą się o to martwić...

2021-01-27 5:53 dnr, TWO, ABR
kolejki do szczepień
Autor: Tomasz Matuszewski/SUPER EXPRESS kolejki do szczepień

Być parlamentarzystą w Polsce to naprawdę urodzić się pod dobrą gwiazdą! Gdy przytłaczająca większość seniorów w Polsce ma olbrzymie problemy z uzyskaniem terminu na szczepienia, niektórym posłom i senatorom idzie to jak z płatka! – Zadzwoniłem na ogólnopolską linię szczepień w piątek po południu i bez najmniejszych problemów się zarejestrowałem – chwali się poseł Leonard Krasulski (71 l.) z Prawa i Sprawiedliwości.

Dramatyczne sceny pod polskimi przychodniami rozgrywają się od piątku, kiedy to rozpoczęto rejestrację szczepień dla 2,8 mln Polaków w wieku 70–79 lat. Seniorzy byli zmuszeni czekać w wielogodzinnych kolejkach, najczęściej po to tylko, by odejść z kwitkiem. Do punktów szczepień dociera praktycznie znikoma ilość szczepionek, a placówkom nie pozostaje nic innego, jak tylko rozłożyć ręce i dopisywać kolejne nazwiska do listy oczekujących. – W tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek, wolnych terminów – przyznał ostatnio pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk (46 l.) i poprosił, by starsi nie narażali się na kontakt z wirusem, wyczekując w kolejkach pod przychodniami. 

Ta informacja rozsierdziła seniorów pozostawionych samym sobie. – Według mnie każdy powinien znać swoją datę chociażby po to, by nastroić się psychicznie – mówi 77-letni Mieczysław Kowalski z Siedlec. Datę przyjęcia szczepienia może za to wpisać do kalendarza senator KO Marek Borowski (75 l.). – Załatwiłem rejestrację poprzez swojego lekarza rodzinnego. Na początku były problemy, potem okazało się, że jeszcze jakieś są, i w końcu mnie zarejestrowano. Mam wyznaczony termin. – zdradza były marszałek Sejmu. Rejonowa przychodnia inaczej potraktowała 71-letniego Adama Bajdę, który przez kilka dni bezskutecznie usiłował dodzwonić się do swego POZ-u. – W końcu poszedłem osobiście, to przez okienko dowiedziałem się, że seniorów na szczepienie nie zapisują, trzeba dzwonić, pytać, kiedy można się zapisać, po czym dostałem ulotkę, żeby się szczepić – gorzko oznajmia emeryt z Przeworska (woj. podkarpackie).

Seniorze! Sprawdź, jak przygotować się do szczepień. Wielki poradnik “Super Expressu”

Szczepionkowy DRAMAT. Zabrakło dawek, minister potwierdza. Co ze szczepieniami 70-latków?

Kolejki ustawiają się do rejestracji do szczepień
Najnowsze