Samochody od bezdomnego. Ojciec Rydzyk ZDRADZA historię pana Stanisława

2018-03-25 13:35

Kilka tygodni temu w mediach społecznościowych furorę zrobiły słowa ojca Tadeusza Rydzyka, który wspominał w jednym z wywiadów, jak to otrzymał od "bezdomnego pana Stanisława z Warszawy" dwa samochody. Błyskawicznie powstało wiele memów i złośliwych komentarzy na ten temat. W najnowszym wywiadzie dla Radia Maryja duchowny postanowił odnieść się do osób, które nie uwierzyły w jego historię i opowiedział ją ze szczegółami.

Rydzyk w rozmowie w pewnym momencie stwierdził: - Kiedyś mówiłem w Radiu Maryja czy w Telewizji Trwam o tym, że Radio utrzymują ludzie i zdarzył się nawet taki przypadek. I teraz tę sprawę wyciągnęli. Myślę, że robią to ludzie, którzy sami nie wiedzą, co to znaczy czynić dobrze, a może nienawidzą Kościoła. Odnosił się tym samym do tej wypowiedzi:

 

 

Duchowny postanowił opowiedzieć dokładnie, skąd wzięły się w prowadzonej przez niego fundacji dwa volkswageny. Jak wspominał: - Pamiętam, chyba 15 lat temu, pewnego dnia ojciec Jan Król mówi: „Przyszedł jakiś człowiek, chce dać dwa samochody”. Odpowiedziałem: „Nie wierzę, to może być następna prowokacja”. Przyszedłem do pokoju, gdzie był ten pan. Opowiedział mi swoją historię. Był sierotą, wychowały go ciocie, dobrze go wychowały. Skończył uniwersytet, założył firmę, ożenił się, niestety nieszczęśliwie. W pewnym momencie żona wyrzuciła go z domu, wtedy poszedł do córki, której kupił mieszkanie. Gdy zachorował, znalazł się w szpitalu, a po wyzdrowieniu córka powiedziała: „Nic mi nie dałeś, wynoś się”, i wyrzuciła go z domu. Podczas pobytu w pewnym mieście ten pan zobaczył punkt totolotka i pomyślał: „Wyślij”. Wrócił do siebie, patrzy: jest trójka – już mi się zwróciło, czwórka, piątka – nie jestem bezdomny. Okazała się szóstka – wygrał 1 milion 350 tysięcy złotych.

Dopytywany, co kierowało mężczyzną, że zdecydował się na taki gest Rydzyk odpowiedział zdecydowanie: - Dziękował nam: „Robicie dobrą robotę, ale potrzebujecie pomocy. Proszę, przywożę wam dwa samochody volkswageny”. Tych samochodów używamy do dziś.

Zobacz także: Dostał 2 samochody od bezdomnego? Internauci WYŚMIEWAJĄ Rydzyka [NAJLEPSZE MEMY]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE