"SE" ujawnia: TAK KOCHAJĄ POLSCY POLITYCY! Historie ich miłości na walentynki 2020

2020-02-14 5:30 KB, DG, KS

Romantyczne spacery, kolacje, naręcza czerwonych róż i wszechobecne serca - dziś obchodzimy dzień św. Walentego zwany popularnie Walentynkami... Z tej okazji dziennikarze "Super Expressu" o miłości postanowili porozmawiać z politykami. Maski spadły! Okazuje się bowiem, że wybrańcy narodu także potrafią czuć i kochać! Oto kilka miłosnych historii, nie tylko prosto z Wiejskiej.

JAN DUDA: Znalazłem skarb w Jaworznie

Byłem studentem na Akademii Górniczo-Hutniczej, a Janina (71 l.) studiowała w Łodzi. Na I roku miałem praktyki robotnicze. I te praktyki były w hucie albo w kopalniach. Ja poszedłem do kopalni. Palcem na mapie wybrałem Jaworzno. Tam poznałem przyszłą żonę. To była strzała amora, odkryłem skarb – opowiada ojciec prezydenta Jan Tadeusz Duda (71 l.)

KRZYSZTOF ŚMISZEK: Dziś nasza 18. rocznica

Naprawdę poznaliśmy się w Walentynki, 14 lutego 2002 r. Robert [Biedroń] założył Kampanię przeciw Homofobii. Przeczytałem o niej w gazecie, zobaczyłem jego zdjęcie... i coś drgnęło. Przez tych 18 lat było kilka prób – mój dwuletni pobyt za granicą, teraz nieustanne kampanie... jesteśmy wystawieni na rozluźnienie więzi, ale potrafimy z tym żyć i korzystać z każdej chwili – mówi Krzysztof Śmiszek (41 l.)

MICHAŁ KAMIŃSKI: Połączył nas Buzek i Małysz

Poznałem Anię 19 lat temu w Finlandii. Na skoczni w Lahti brylował Adam Małysz (43 l.), a na trybunach był premier Jerzy Buzek (80 l.). Podszedłem zapytać, czy w drogę powrotną mógłbym zabrać się rządowym samolotem. Buzek wskazał swoją asystentkę – Anię (42 l.) i to z nią miałem ustalić szczegóły. Zobaczyłem ją i… po 7 dniach się oświadczyłem. Powiedziała „tak” - mówi poseł UED-PSL Michał Kamiński (48 l.)

Zobacz: Walentynki. Życzenia na walentynki i miłosne zwroty w różnych językach świata

BORYS BUDKA: Zakochałem się w jej uśmiechu

Poznaliśmy się w pracy w 2003 r. i śmiało mogę powiedzieć, że połączyła nas pasja do polityki. Zawsze możemy na siebie liczyć, a wsparcie Kasi jest dla mnie nie do przecenienia… 17 lat temu zakochałem się w jej spojrzeniu i niesamowitym uśmiechu. I tak jest do dziś – mówi Borys Budka (42 l.), lider Platformy Obywatelskiej.

Najnowsze