Sejm za Funduszem Odbudowy. Najnowsze komentarze [GOWIN, ZANDBERG, ZIOBRO]

Mateusz Morawiecki w sejmie 4.05.2021
Autor: Sejm RP / YouTube

Na wtorkowym posiedzeniu Sejmu, posłowie zagłosowali za przyjęciem Funduszu Odbudowy. Niezwykle ostrą debatę zwieńczyło głosowanie, podczas którego 290 parlamentarzystów wyraziło swoje poparcie dla unijnych środków. Decyzję parlamentu skomentowali najważniejsi politycy. Sprawdźcie, co powiedzieli Jarosław Gowin, Adrian Zandberg i Zbigniew Ziobro.

Jeszcze we wtorek rano wydawało się, że Sejm przyjmie Fundusz Odbudowy z większością, ale nie tak wielką, jak to się ostatecznie okazało. Za opowiedziało się 290 posłów - 211 z Prawa i Sprawiedliwości, 46 posłów Lewicy, 22 posłów z Koalicji Polskiej, 5 posłów z Polski 2050, 2 posłów z Kukiz 15', 2 posłów niezrzeszonych oraz 1 Koalicji Obywatelskiej. - 17 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Dzisiaj, w przededniu tak ważnej decyzji chcę przypomnieć o tym, jak bardzo mocno tamta decyzja oparta była o szeroki konsensus społeczny. Jak zbliża się nasza 18 rocznica wejścia do UE, ale ten egzamin z dojrzałości, dojrzałość będzie przetestowana już dzisiaj - mówił tuż przed głosowaniem premier Mateusz Morawiecki.

  • Sejm wyraził zgodę na przyjęcie 770 miliardów złotych w ramach Funduszu Odbudowy
  • przeciw zagłosował koalicjant Prawa i Sprawiedliwości - Solidarna Polska
  • jeszcze w maju ratyfikacją Funduszu Odbudowy ma się zająć Senat

Fundusz Obudowy - komentarze po głosowaniu w Sejmie

Adrian Zandberg (Lewica)

- Jestem, podobnie jak cały klub Lewicy, bardzo zadowolony z tego, że jesteśmy o krok bliżej do powstania europejskiego Funduszu Odbudowy, o krok bliżej do tego, żeby Europa była silniejsza, żeby była bardziej zjednoczona" - mówił polityk i podkreślał, że to "dobra informacja dla Europy i dla Polski".

Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska)

Solidarna Polska głosowała przeciwko ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Warto być w polityce konsekwentnym i wiarygodnym - powiedział we wtorek na konferencji prasowej lider Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jarosław Gowin (Porozumienie)

– Do tej pory częściej Zjednoczonej Prawicy stawiano zarzuty, że głosujemy według jednej linii, że jest dyktat, a w każdym razie zdecydowana dominacja jednej z partii. Uważam że pluralizm jest wewnętrzną siłą Zjednoczonej Prawicy, chociaż podpisuję się praktycznie pod każdym słowem premiera Morawieckiego, które pan przytoczył. Między innymi dlatego w grudniu ubiegłego roku odwiedziłem PE, spotkałem się z sześcioma komisarzami, żeby doprowadzić do jakiegoś kompromisu w sprawie budżetu unijnego - komentował polityk na antenie TVN24.

NIE PRZEGAP: Fundamentaliści chcą rządzić partiami. Tylko w PO im się to udaje - komentuje Tomasz Walczak

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: Kosiniak-Kamysz nadal rozmawia z Gowinem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze