Sejmowa Komisja Etyki zajmie się słowami Kukiza o KOD i ,,żydowskim bankierze"

2016-02-08 11:30 PMar
Paweł Kukiz
Autor: Paweł Kukiz Paweł Kukiz

Sejmowa Komisja Etyki ma we wtorek zajmować się sprawą Pawła Kukiza i wydać decyzję co do ewentualnego ukarania muzyka. Wniosek w tej sprawie złożyła Platforma Obywatelska, którą oburzyły słowa lidera Kukiz'15 o tym, że Komitet Obrony Demokracji jest sponsorowany przez ,,żydowskiego bankiera". Ponadto za niedopuszczalne uznano sformułowanie ,,jak ja was k...y nienawidzę!". Do sprawy na swoim Facebooku odniósł się już Kukiz, który zaprosił media na rozprawę.  

Wniosek o naganę wpłynął do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej 21 grudnia 2015 roku. 19 grudnia muzyk na swoim Fb odniósł się do manifestacji KOD, dedykując wszystkim ,,obrońcom demokracji" utwór Piersi ,,Virus SLD" z hasłem: ,,Jak ja was k...y nienawidzę!". Ponadto dzień później w programie Moniki Olejnik wypowiedział się o ,,żydowskim bankierze" George'u Sorosie, który miałby finansować te manifestacji. Zdaniem polityków PO Kukiz nie poszanował godności innych obywateli, jako poseł zachował się niegodnie i zasłużył na naganę.

Kukiz w rozmowie z ,,Rzeczpospolitą" odniósł się do zarzutów. Jak ironizował: - Celowo użyli gwiazdki w swoim pozwie i jest słowo "kur*y". Oni nie posługują się wulgaryzmami, przecież ich znam. Może kiedyś zdarzyło im się użyć najwyżej słowa "dupa". Dodał, że zastanawia go, skąd pewność, że jego słowa były skierowane do manifestantów: - Wiedzą, co ja myślę? Użyłem cudzysłowu, a wiadomo, kiedy się go używa. Choćby wtedy, gdy chce się podkreślić ironię.

Zarzut o ,,żydowskim bankierze" Kukiz odpiera w następujący sposób: - Powiedziałem, że podobno marsze KOD są finansowane przez żydowskiego bankiera, bo znalazłem taką informację na jednym z portali. Za chwilę zacytowałem dokładnie fragment z tego portalu, doprecyzowując, że chodzi o amerykańskiego bankiera żydowskiego pochodzenia. Natomiast w tym pozwie jest napisane tak, jakbym osobiście w ten sposób to sformułował. To jest absurd, bo w taki sposób można wezwać każdego przed komisję, kto zacytuje Hitlera, i powiedzieć, że propaguje hitleryzm.

W swoim poście na fb muzyk napisał: - Z utęsknieniem czekam na tę Komisję. Przypomnę podczas jej obrad wnioskodawcy (Platformie) jak ich prominentni działacze, będący do dziś w sejmowym klubie PO, chwalili piosenkę "Virus sld" 12 lat temu. Jak klepali mnie po ramieniu - "świetnie komuchom dowaliłeś"
Dziś są oburzeni wulgaryzmami - tak napisali w "akcie oskarżenia". Czekam, aż PO wytoczy mi proces sądowy o demoralizację ich członków. Prokurator będzie dowodził, iż to Kukiz- autor słów piosenki, której słuchali 12 lat temu PO-wcy - winny jest ich zdeprawowaniu i retoryki podczas rozmów "U Sowy"
PS - będę wnioskował o obecność mediów podczas sądu nade mną. Zorganizowanego przez dziewiczomówczych klientów Sowy.
Dobranoc Państwu.

Zobacz także: ZNISZCZONO tajne dokumenty z dnia katastrofy smoleńskiej! Co zawierały?