Sekielski bierze się za Jana Pawła II. Jego nowy film WSTRZĄŚNIE Polską

2019-07-19 10:34 Paula
Tomasz Sekielski
Autor: SUPER EXPRESS (2) Tomasz Sekielski

Film braci Sekielskich o przypadkach pedofilii w polskim kościele, odbił się szerokim echem. Jego pokłosiem było choćby usunięcie pomnika budowniczego sanktuarium w Licheniu. Ale Sekielscy nie powiedzieli ostatniego słowa, już planują kolejne filmy. Chcą się przyjrzeć także postawie Jana Pawła II i jego działalności w związku z seksualnymi skandalami wśród duchownych. Ten film z pewnością wstrząśnie Polską! W końcu papież Polak to jedna z najważniejszych postaci w naszej historii.

Sekielscy nie poprzestaną tylko na jednym filmie "Tylko nie mów nikomu", który wstrząsną opinią publiczną. Szykują kolejne, a z najnowszej zapowiedzi braci wynika, że w kolejnym filmie padnie pytanie o postawę papieża Jana Pawła II. - Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę?  - pyta na swoim Facebooku Tomasz Sekielski. Właśnie na te i inne trudne pytania ma odpowiedzieć nowy film, który jest planowany na przyszły rok: - O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku - czytamy na profilu dziennikarza. 

Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Tomasz Sekielski podkreśla jedną ważną rzecz, a mianowicie, że filmem, który jest w planach, nie chcą niszczyć wizerunku świętego papieża. W końcu papież Jan Paweł II to dla Polaków ktoś wyjątkowy: - Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postać Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu. Niemniej z pewnością zawsze poruszenie tematu papieża Polaka w takim kontekście musi budzić emocje i wstrząsnąć. 

SPRAWDŹ: Boleśnie UDERZYŁ w Rydzyka! Wypomniał mu KOPERTY [WIDEO]

CZYTAJ: Misiewicz o KOSZMARNYCH przeżyciach w areszcie. UJAWNIA kulisy, mówi o SZCZEGÓŁACH

Najnowsze