Niebywałe! Stracił 1000 zł na Polskim Ładzie i się uśmiecha. "Nie ubolewam nad tym"

2022-01-24 7:27
Mieczysław Golba
Autor: Wikipedia

Wydawało się, że po pracownikach budżetówki nikt więcej nie straci już na Polskim Ładzie. Tymczasem okazało się, że sztandarowa reforma PiS uderzyła po kieszeniach także… parlamentarzystów. – Otrzymałem za styczeń uposażenie mniejsze o tysiąc złotych, ale nie ubolewam nad tym – mówi „Super Expressowi” uśmiechnięty senator Zjednoczonej Prawicy Mieczysław Golba (56 l.).

Senatorowie stracili na zmianach

Polski Ład wprowadził chaos w przepisach podatkowych, a wiele osób, które nie zarabiały wiele, zauważyło mniejsze wynagrodzenia. Rząd właśnie łata przepisy kolejnymi rozporządzeniami, aby kolejne grupy zawodowe nie były finansowo pokrzywdzone. Teraz okazuje się, że mniejsze wypłaty popłynęły na konta osób, które... zgodziły się przyjąć Polski Ład – parlamentarzystów!

NIK weźmie się za Polski Ład? Banaś wyjaśnia. "Powinno się przeprowadzić kontrolę"

Otrzymałem za styczeń uposażenie mniejsze o tysiąc złotych. Jest zima, mróz, Senat więcej płaci za gaz, wodę, my troszkę mniej pracujemy... Ład i porządek musi być! – uśmiecha się Mieczysław Golba, senator Zjednoczonej Prawicy. – Nie ubolewam jednak, trudno... – dodaje Golba pytany o mniejszą wypłatę w tym miesiącu.

Czy nieszczepieni mają płacić za leczenie z COVID-19? Chodzi o 3000 zł

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

Uposażenie i dieta

Czy wszyscy posłowie i senatorowie tak łatwo pogodzą się z niższą wypłatą? Trudno powiedzieć. Wiemy natomiast, że w lutym politycy już nie powinni być stratni, bo zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów od lutego Polski Ład nie będzie dokuczliwy dla osób zarabiających do 12 800 zł miesięcznie. Od sierpnia 2021 r. uposażenie posłów i senatorów wynosi niewiele więcej, bo 12 826,64 zł brutto. Dostają też dietę parlamentarną, czyli 4008,33 zł brutto.

Sonda
Zyskałeś czy straciłeś na Polskim Ładzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE