Senator Libicki zarażał wybiórczo. Czwarty parlamentarzysta z koronawirusem!

2020-08-06 19:05 MS
Władysław Kosiniak-Kamysz
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Władysław Kosiniak-Kamysz

Choć ludowcy to podobno twardzi ludzie, koronawirus ścina w parlamencie głównie ich. Poseł Andrzej Grzyb (PSL-Koalicja Polska) ogłosił, że jest kolejnym politykiem tej partii u którego testy wykazały obecność wirusa. Prawdopodobnie zaraził się od senatora tej partii Jana Filipa Libickiego (także PSL-Koalicja Polska), który był pierwszą ofiara w Senacie.

Andrzej Grzyb jest już czwartym parlamentarzystą, u którego w ciągu minionych kilku dni wykryto Covid-19. Jako pierwszy o pozytywnym wyniku testów poinformował Jan Filip Libicki, który podał do Sanepidu listę osób, z którymi mógł mieć kontakt. Wśród nich znalazł się także inny senator PSL Ryszard Bober. Nosicielem wirusa jest także Artur Dunin, który co prawda jest senatorem Koalicji Obywatelskiej, a nie PSL, ale za bardzo się do ludowców podczas obrad zbliżył…

Jan Filip Libicki brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji (Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej), obradach Rady Naczelnej PSL, a także w spotkaniach z wyborcami i innymi politykami. Niektórzy z polityków mających kontakt z senatorem Libickim wychodzą jednak z tego obronną ręką. Wśród tych, którzy pomyślnie przeszli testy i okazali się zdrowi jest np. minister z kancelarii prezydenta Dudy Andrzej Dera.

Najnowsze