Seniorze, dostaniesz 14. i 15. emeryturę. Oto nowa obietnica władz! Sprawdź szczegóły

2020-02-27 6:24 DG
Białystok. Ludzie dzwonią do ZUS i pytają o emerytury. Będą przed świętami?
Autor: Pixabay Białystok. Ludzie dzwonią do ZUS i pytają o emerytury. Będą przed świętami?

Im bliżej do wyborów, tym grubsze portfele. Powodów do radości nie mają co prawda wszyscy, ale cieszyć się powinni emeryci. Prezydent Andrzej Duda (48 l.) podpisał ustawę gwarantującą wypłatę 13. emerytury co roku, a równolegle trwają prace nad 14. świadczeniem. W przyszłości może się pojawić nawet 15.

Trzynastkę po raz pierwszy wypłacono emerytom, rencistom oraz osobom uprawnionym do rent socjalnych wiosną ubiegłego roku. Wtedy jeszcze nie było pewności, że świadczenie będzie przelewane na konta cyklicznie. Podpis i słowa walczącego o reelekcję prezydenta Dudy wskazują jednak na to, że portfele seniorów będą się powiększać regularnie. – Cieszę się, że i w zeszłym roku, i w tym roku, i dalej – wierzę w to głęboko – w kolejnych latach te wsparcia będą. Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne – mówił we wtorek Andrzej Duda w Żyrardowie podczas podpisywania ustawy o trzynastej emeryturze.

ZOBACZ KONIECZNIE: W marcu 600 plus zamiast 500 plus. Jak je dostać?

O ile bogatsi będą emeryci? Nie ma jeszcze 100-procentowej pewności co do kwot i dat dotyczących czternastki i piętnastki. Za to wiadomo, ile dokładnie wyniesie tegoroczna trzynastka. Większości uprawnionych świadczenie w wysokości 981 zł na rękę zostanie wypłacone już w kwietniu. Podpisana przez głowę państwa ustawa daje gwarancję, że pieniądze będą trafiać do emerytów co roku. 

Najnowsze