SENSACJA! Jarosław Kaczyński PREMIEREM?! Adam Bielan UJAWNIA. Ostatnia deska ratunku

2020-09-18 10:43 Piotr Lekszycki, Kamil Szewczyk
Jarosław Kaczyński
Autor: Marek Kudelski/Super Express Jarosław Kaczyński

Potężny kryzys w Koalicji Zjednoczonej Prawicy. Wydaje się, że sytuacja jest bez wyjścia, bo nikt nie chce ustąpić. Trzej tenorzy prawicy: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin nie mogą dojść do porozumienia po rozłamie w trakcie głosowania nad nowelizacją ustawy o prawach zwierząt. Ostatnią deską ratunku jest sam Kaczyński, który mógłby jeszcze raz spoić koalicję i zostać premierem. W programie "Polityczny spacer" Adam Bielan z Porozumienia ujawnia, co myśli o tym, żeby Kaczyński znów stanął na czele rządu.

Adam Bielan - mimo że formalnie jest politykiem Porozumienia Jarosława Gowina - od wielu lat uchodzi za człowieka Jarosław Kaczyńskiego i często - z różnym co prawda skutkiem - łagodzi spory pomiędzy koalicjantami. Pytany w programie "Polityczny spacer" Piotra Lekszyckiego i Kamila Szewczyka, o to, jak długo prezes PiS będzie szefował partii, odparł, że "pozycja Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości jest absolutnie niepodważalna". - On jest twórcą tej formacji, liderem charyzmatycznym. Jego pozycja nie wynika z tego, że jest prezesem, tylko z tego, że ma olbrzymią charyzmę" - podkreślił Bielan. To jednak nie wszystko. - Wielokrotnie mówiłem, że uważam, że byłoby dobre, gdyby prezes został jeszcze raz premierem - zdradził europoseł. Być może wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu uporządkowałoby sytuację i zażegnało gigantyczny kryzys w Zjednoczonej Prawicy.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ADAMEM BIELANEM W PROGRAMIE "POLITYCZNY SPACER"

Adam Bielan - Polityczny Spacer

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przypomnijmy, że w piątek rano Marek Suski - prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w RMF FM, że "koalicji już nie". - Uważam, że nasi byli koalicjanci powinni pakować już biurka - wypalił dosadnie (WIĘCEJ TUTAJ). 

CZYTAJ TAKŻE: Dymisja Ziobry. Tak Solidarna Polska ZAŁATWI Kaczyńskiego na dobre?! REWOLUCJA

Najnowsze