Sensacyjne doniesienia. To ON może w przyszłości zastąpić Kaczyńskiego?!

2021-11-29 12:17
Jarosław Kaczyński
Autor: AP Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński od lat kieruje Prawem i Sprawiedliwością i nie wybiera się na razie na polityczną emeryturę. Jednak wiadomo, że każdy szef, jeśli chce planować przyszłość swojego ugrupowania, musi patrzeć w polityczną przyszłość. Jak donosi "Newsweek" w PiS jest osoba, która może w przyszłości zostać następcą Kaczyńskiego. O kim mowa?

Jarosław Kaczyński jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości od lat. Wiadomo jednak, że wszędzie, w każdej dziedzinie życia, następuje zmiana pokoleniowa. Od dawna obserwatorów sceny politycznej i polityków rozgrzewa jedna myśl: kto mógłby zastąpić prezesa Kaczyńskiego, gdyby ten zdecydował się odejść z wielkiej polityki. I chociaż na razie nic takiego nie jest zapowiadane, to od czasu do czasu pojawiają się najróżniejsze pogłoski. Z najnowszych doniesień tygodnika "Newsweek" wynika, że Kaczyńskiego w partii zastąpić może w przyszłości jeden z bliskich mu polityków. O kim mowa?

Sensacyjne doniesienia. To ON może w przyszłości zastąpić Kaczyńskiego?! 

Dziennikarka Renata Grochal donosi, że według jej rozmówców, to były szef MSWiA oraz wiceprezes PiS Joachim Brudziński może w przyszłości okazać się następcą prezesa: - Błaszczak jest od wykonywania poleceń, ale nie stworzy własnej intrygi, nie napisze politycznego scenariusza, a Brudziński owszem - mówi dziennikarce "Newsweeka" polityk PiS. I jak dodaje wspomniany polityk: - Tak naprawdę to Joachim szykuje się do sukcesji, tylko nikomu o tym nie mówi. Uważa, że inni się wykruszą i przyjdzie czas na niego. Jest lojalny tylko wobec Jarosława - podkreśla wspomniany rozmówca. Faktycznie, Brudziński od lat jest u boku Kaczyńskiego, był w Porozumieniu Centrum, od lat jest w PiS. Do tego bywało, że spędzał czas z Kaczyńskim w czasie urlopowym.

Zdaniem rozmówcy gazety to, że Brudziński jest europosłem, też może mu pomóc, bo zdobywa doświadczanie i może się "otrzaskać", a do tego nie angażuje się w wewnętrzne spory. Czy w tej plotce gazety jest ziarnko prawdy? Jedno jest pewne, życie polityczne nieraz już zaskoczyło i pokazało, że wszystko jest możliwe. 

SPRAWDŹ>>>Tak politycy PiS bawili się u Rydzyka! Wzięli się za ręce i... [WIDEO]

Sonda
Czy Joachim Brudziński godnie zastąpiłby w przyszłości Jarosława Kaczyńskiego jako szef PiS?
Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE