Dramatyczne wieści dla Andrzeja Dudy! Klęska w II turze. Wybory 2020

2020-06-01 19:13 ełem, ZPL
Rafał Trzaskowski
Autor: AP Rafał Trzaskowski

Prezydent Andrzej Duda może mieć coraz większe powody do niepokoju. Nie dość, że traci poparcie, a zyskuje je jego najważniejszy kontrkandydat - czyli Rafał Trzaskowski - to jeszcze rośnie mu kolejny konkurent: Szymon Hołownia. Według najnowszego sondażu, zrealizowanego na zlecenie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, w II turze Duda... przegrałby z obydwoma!

W pierwszej turze wyborów liczyliby się - jak pisze Rzeczpospolita - trzech kandydatów: Andrzej Duda (32 proc.), Rafał Trzaskowski (25 proc.) i Szymon Hołownia (22 proc.). To jednak nie koniec nieprzyjemnych dla Dudy niespodzianek. Rezultat Dudy jest gorszy, niż miesiąc temu (spadek o trzy punkty procentowe), zaś obu konkurentów - lepszy. Trzaskowskiemu wynik poprawił się o 4 punkty procentowe w stosunku do minionego miesiąca, a Hołowni - o trzy. 

Prawdziwa problem miałby jednak Andrzej Duda w drugiej turze, w której przegrałby z oboma konkurentami. Z oboma - bardzo wyraźną różnicą głosów. 

Gdy w drugiej turze spotkał się z Rafałem Trzaskowskim, prezydenta Warszawy pokonałby obecnego prezydenta Polski stosunkiem 57 do 43 proc. Gdyby spotkał się Hołownią, byłoby jeszcze gorzej, bo kandydat niezależny pokonałby Dudę stosunkiem 61 do 39 proc. 

Badanie przeprowadziło Centrum Badań nad Demokracją SWPS. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Gość: Krzysztof Bosak: Sasin, oddaj pieniądze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze