Sikorski zamieścił selfie z USA. Duda będzie zazdrosny

2021-07-21 22:32
Radosław Sikorski
Autor: JAN BIELECKI/EAST NEWS Radosław Sikorski

Europoseł KO Radosław Sikorski zamieścił ma Twitterze zagadkowe zdjęcie z budynkiem w tle. Jest na nim niesamowicie uśmiechnięty. Po chwili zastanowienia można odkryć, co sprawiło taką radość byłemu ministrowi spraw zagranicznych. Tym budynkiem w tle jest - jak się nam wydaje - siedziba prezydenta USA – Biały Dom!

Na zdjęciu zamieszczonym na Twitterze widzimy Radosława Sikorskiego, który cieszy się jak dziecko. Nic dziwnego, bo jak widać przyjechał do Waszyngtonu, prawdopodobnie z wizytą w Białym Domu albo w Kongresie, jest bowiem europosłem - członkiem dyplomacji Parlamentu Europejskiego UE-USA. Widać też samochody używane przez administrację prezydenta USA. Co tak rozbawiło polskiego polityka? Chyba to wiemy. Udało mu się zapewne dostać na spotkanie z ważnymi przedstawicielami amerykańskiej administracji.

Gigantyczne nagrody za walkę z koronawirusem dla ludzi Dworczyka

Super Raport 21.07 (Goście: Paweł Kowal - Koalicja Obywatelska, Jan Strzeżek - Porozumienie)

Prezydent Andrzej Duda nie odbył jeszcze wizyty u swojego odpowiednika w USA, chociaż bywał w Białym Domu podczas prezydentury Donalda Trumpa. Prezydent miał jedną dwustronną rozmowę z prezydentem USA Joe Bidenem – w czerwcu podczas szczytu NATO w Brukseli. Po tym spotkaniu powstało zdjęcie, na którym Duda stoi obok prezydenta USA w hallu. Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w gabinecie prezydenta, tłumaczył wtedy, że rozmowa prezydenta RP z prezydentem USA odbyła się na zaproszenie strony amerykańskiej. Rozmowa dotyczyła współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego naszego regionu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE