Skandaliczna wypowiedź wiceszefowej PE. "Polskę trzeba "finansowo zagłodzić"

2020-10-01 20:33 ZPL
Parlament Europejski
Autor: pixabay Parlament Europejski

- Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię - uważa Katarina Barley, wiceszefowa Parlamentu Europejskiego. Przeciwko tej skandalicznej wypowiedzi ostro zareagował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

W Brukseli trwa teraz dyskusja na temat powiązania wypłat środków z budżetu z praworządnością. A według Komisji Europejskiej Polska wypada w tym zestawieniu najgorzej - razem z Węgrami. Zdaniem Katariny Barley, Unia Europejska powinna postawić na zdecydowane działania wobec tych państw. - Praworządność jest nieustannie łamana, dotacje unijne są skutecznym sposobem wywierania presji. Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię - skomentowała wiceszefowa Parlamentu Europejskiego w wywiadzie dla niemieckiego radia. To wywołało prawdziwą burzę.

- Ta wypowiedź jest oburzająca i przywołuje najgorsze skojarzenia historyczne. Można by powiedzieć, że Niemcy mają doświadczenie w głodzeniu i prześladowaniu Polaków... Oczekujemy oficjalnych przeprosin od pani Barley i wycofania się z tych haniebnych słów! - napisał na Twitterze Michał Dworczyk.

Sedno Sprawy - Michał Dworczyk

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze