Sławomir Jastrzębowski: Sędzia Jabłoński i psychiatrzy

2011-06-23 8:00

Sędzia Maciej Jabłoński z Warszawy zadziwił Polskę śmiałą decyzją. Otóż kazał nająć dwóch psychiatrów, bo jest ciekaw, czy stan zdrowia psychicznego szefa największej partii opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego pozwala mu uczestniczyć w procesie karnym w charakterze oskarżonego.

Chodzi o proces karny, który wytoczył Kaczyńskiemu Janusz Kaczmarek, były minister znany z tego, że tylko przechadzał się po holu hotelu, w którym mieszkał pewien bogacz, oraz z tego, że żona kategorycznie doradzała mu przez telefon, co ma robić, żeby Ziobro nie był górą. O przepraszam, Kaczmarek znany jest także z tego, że Kaczyński mówił o nim źle.

Że jest "agentem śpiochem" (to chyba nawet lekko sympatyczne), że tkwił w układzie (to mniej sympatyczne) i że blokował śledztwa (to zdecydowanie niesympatyczne). W ramach wcale nie zemsty, lecz dochodzenia sprawiedliwości Kaczmarek wytoczył więc Kaczyńskiemu oprócz sprawy cywilnej także karną. Tę karną prowadzi sędzia Maciej Jabłoński. Podejmując decyzję o najęciu dwóch psychiatrów, sprawił niemałą trudność wszystkim, nawet rzecznikowi sądu, który to biedak nie wiedział i nie wie, czy decyzja sędziego Jabłońskiego oznacza, że Kaczyńskiego psychiatrzy muszą zbadać, czy też wydadzą opinię na podstawie analizy różnych dokumentów.

Patrz też: Biegli sprawdzą ZDROWIE PSYCHICZNE Jarosława Kaczyńskiego

A różnica to kolosalna. Nierzadkie są bowiem przypadki zamykania na polecenie sądu badanych psychiatrycznie na 2 tygodnie w bardzo zamkniętych szpitalach. Zamknięcie Kaczyńskiego w psychiatryku - no to byłaby dla partii rządzącej nie lada gratka. Sędzia Jabłoński zapewne zdawał sobie z tego sprawę. Zapewne zdawał sobie sprawę, że jego decyzja zostanie politycznie wykorzystana. Bo jak głosować na partię, której przewodzi facet badany psychiatrycznie? Po wyroku innego sądu, w którym na WIĘZIENIE skazano pewnego nastolatka, bo na płocie napisał obraźliwe dla rządu hasło, teraz mamy decyzję sędziego Jabłońskiego. Czy tu się robi coraz straszniej?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE