Słynny "agent Tomek" oskarża polityków PiS! "Pod naciskiem przełożonych kłamałem"

2020-01-25 22:04 MMB
Agent Tomek
Autor: Tomasz Radzik

Najsłynniejszy były agent CBA Tomasz Kaczmarek znowu daje o sobie znać! "Agent Tomek" ujawnia kulisy głośnej operacji CBA w sprawie willi rzekomo należącej do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Były agent specjalny oskarża swoich dawnych przełożonych, obecnie polityków PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. - Moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych - mówi dziennikarzom TVN24 Kaczmarek.

Chodzi o głośną sprawę z lat 2007-2009. Wtedy to CBA przeprowadzało spektakularną operację, której celem było znalezienie dowodów na nieuczciwość Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich w sprawie tzw. "willi Kwaśniewskich" w Kazimierzu Dolnym. W akcji udział brał m.in. "agent Tomek". Założono podsłuch byłej pierwszej damie. Po czasie okazało się jednak, że willa nigdy nie należała do pary prezydenckiej, a cała operacja okazała się wielką i kosztowną klapą. W 2014 roku Kaczmarek w związku z tą sprawą otrzymał nawet zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień. - Maciej Wąsik wymuszał na mnie to, że moja dokumentacja ma właśnie opisywać hipotetycznie, że ten dom należy do byłej pary prezydenckiej, ale utwierdzał mnie w tym, że posiada inne dowody które o tym świadczą - twierdzi Kaczmarek w rozmowie z dziennikarzami TVN.

Teraz reporterzy "Superwizjera" TVN dotarli również do niedawnych zeznań "agenta Tomka". Na nich również słychać jak były agent oskarża swoich przełożonych. - Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich (...) Nigdy takiego materiału dowodowego nie powziąłem (...) Moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych (...) Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika - zeznał Kaczmarek podczas konfrontacji w grudniu 2019 roku w CBA.

Mariusz Kamiński pełni obecnie urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS. Z kolei Maciej Wąsik jest jednym z jego zastępców.

Najnowsze