Sondaż dla Super Expressu i Se.pl: NIE CHCEMY zakazu handlu w niedzielę

2018-03-09 3:00
kasjer supermarket handel
Autor: Piotr Grzybowski kasjer supermarket handel

Tłumy w sklepach, gigantyczne kolejki do kas i zatłoczone centra handlowe - to wszystko czeka nas już w najbliższą sobotę za sprawą niedzielnego zakazu handlu. Jak się okazuje, większość Polaków nie jest zadowolona z powodu zamknięcia sklepów w siódmy dzień tygodnia.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą bez handlu po wejściu w życie nowych przepisów. Ich przeciwnicy nie mają złudzeń, że to będzie prawdziwa katastrofa, bo nowe przypisy są bardzo niejasne. Nic więc dziwnego, że większość Polaków nie jest zadowolona z wprowadzenia zakazu.

Z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" wynika, że aż 58 proc. ankietowanych chciałoby móc robić zakupy w niedzielę. Pozytywnie zamknięcie sklepów ocenia tylko 30 proc. badanych, a 12 proc. ankietowanych nie ma jeszcze zdania. - To pokazuje najlepiej, jaki jest stosunek obywateli do zakazu handlu. Myślę że z upływem czasu, kiedy ludzie na własnej skórze doświadczą ograniczeń i uciążliwości, jakie wprowadzają nowe przepisy, liczba osób przeciwnych będzie rosła - ocenia wyniki Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Badanie przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 2-5 marca 2018 r. na próbie 522 dorosłych mieszkańców Warszawy.

Zobacz koniecznie: Ta ostatnia niedziela... Od 1 marca wchodzi w życie zakaz handlu [HARMONOGRAM]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE