Sondaż partyjny se.pl i NOWA TV. Aż siedem partii w parlamencie! Lewica wchodzi do Sejmu!

2017-09-22 19:48
SEJM PO URLOPIE.
Autor: Artur Hojny

Czy lewica w Polsce znów się będzie liczyć? Są na to szanse! Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to nie tylko SLD wróciłoby z politycznych zaświatów, znajdując miejsce w parlamencie. W ławach poselskich zasiedliby bowiem również przedstawiciele partii Razem. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla se.pl oraz Nowej TV.

Gdyby wybory miały się odbyć w nadchodzącą niedzielę, to wyniki prezentowałyby się następująco:

Po ostatnich, koszmarnych dla lewicy wyborach parlamentarnych wydawało się, że ta strona sceny politycznej już nie potrafi przekonać do siebie Polaków. SLD łącząc swe siły z Twoim Ruchem liczyła na kilkanaście procent poparcia, a nie przekroczyła progu wyborczego. Nie udało się to również partii Adriana Zandberga (38 l.), która zanotowała nieco ponad 3-proc. wynik. Dziś może liczyć na niemal dwa razy więcej.

– Ale niestety charakter tej partii nie gwarantuje tego, że przetrwa. Elektorat Razem jest trudny, to wyborcy wielkomiejscy, zamożni, Zandberg walczy o nich z Nowoczesną, czyli partią niezbyt lewicową. A wyborca stricte lewicowy głosuje na SLD. I to ugrupowanie może liczyć na większą stabilność, choć raczej nie uda mu się odzyskać dawnej świetności. Lepsze notowania zawdzięczają m.in. niektórym aspektom polityki PiS, np. emeryturom służb mundurowych – uważa prof. Rafał Chwedoruk (48 l.), politolog.

Badanie przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 20–21.09 2017 roku na próbie 1078 dorosłych Polaków.

Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke znokautował Popka?! [ZDJĘCIE]

Przeczytaj również: Viktor Orban w Polsce. Spotkania z Kaczyńskim i Szydło [ZDJĘCIA]

Polecamy ponadto: Senator PiS SUROWO o uchodźcach: Brud, brud i brud. SYF, KIŁA I MOGIŁA

Kosmetyki, perfumy, zegarki, torebki. Wybierz coś dla siebie lub na prezent i finansuj zakupy rabatami ze strony Brasty promocje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE